Elektrikli Bisiklet Problemleri ve Çözümleri


Elektrikli bisikletlerde karşılaşılabilecek olası arızalar ve problemler ile problemlerin nedenleri ve çözümleri şöyle sıralanabilir:

Kontak açıldığında güç göstergesi faaliyet dışı.

NEDEN:
a. Akü temas hatası,
b. Sigorta hatası,
c. Beyin hatası,
d. Akü kablo temas hatası.

ÇÖZÜM:
a. Temas yerlerini kontrol et,
b. Sigortayı değiştir,
c. Servise başvur.

Kontak açıldığında gaz kolu çalışmıyor.

NEDENİ:
a. Gaz kolu hatası,
b. Beyin hatası.

ÇÖZÜMÜ:
Bağlantı kablosunu kontrol et ve/veya servise başvur.

Gaz kolu güç kesmiyor.

NEDENİ:
a. Gaz kolu hatası,
b. Beyin hatası.

ÇÖZÜMÜ:
Servise başvur.

Engebeli yollarda çok ses çıkarıyor.

NEDENİ:
a. Sıkıştırma elamanları hatası,
b. Motor kavrama hatası.

ÇÖZÜMÜ:
Servise başvur.

Sürüşte tahrik yok.

NEDENİ:
a. Fren kolu hatası,
b. Betin hatası.

ÇÖZÜMÜ:
a. Fren balatası ayar kolunu sıkıştır,
b. Servise başvur.

You can leave a response, or trackback from your own site.

“Elektrikli Bisiklet Problemleri ve Çözümleri” yazısına 306 yorum yapılmış:

Sayfalar: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1113 »

 1. 1. Hakan dedi ki:

  Benim yaşadığım sorunlar:

  *KONTAK AÇINCA ELEKTRİK GELMİYOR?
  Çözüm: Sigortayı değiştirmeniz gerekecek. 1 TL’ye araba-motor elektrikçilerinde satılıyor. Kendiniz değiştirmeniz için elektrikli bisikletin gövdesini kontrol etmeniz gerekir. Orada serçe parmağınız gibi bir kutunun içinde sigorta bulunuyor.

  Eğer kendiniz yapamazsanız herhangi bir motorcu yapar. Fakat dikkat 10 TL alıyorlar. Bizzat ben kazıklandım başkaları kazıklanmasın :)

  *ARKA TEKER OYNUYOR!
  2.El elektrikli bisiklet alacaklarında dikkat etmesi gereken nokta burası. Arka tekerleği bi kontrol etmeniz gerekir. Elektrikli bisikleti çift ayak üzerine alıp arka tekerleği sağa sola salladığınızda eğer oynuyorsa o elektrikli bisiklet hayır etmez…
  Mutlaka çok derin bir çukura girmiş ve göbek dağılmıştır…
  Değişmesi gerekir 50 TL…

 2. 2. çetin dedi ki:

  benim bi akrabamında ön farlar açıkken gaza basmıyo ama kapalıyken basıyo bide firene basarken arka lambalar yerine ön farlar yanıyo acaba nedenini bi açıklarmısınız. stmax .

 3. 3. nurkankacar dedi ki:

  sayın okurlar…

  ben stMAX ZWD206L aldım hız klidini açtım fakat hız ibresi yani devir saati yazan yer 50 den aşahı inmiyor yani 60 fln yapmıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkkür

 4. 4. cihan dedi ki:

  hakan kontak açınca elektrik gelmiyo ya ordaki sigorta ev sigortası gibi şartelli sigortamı yoksa akünün kenarındaki yuvarlak sıkmalı ampül gibi şeymi değşcek

 5. 5. zafer dedi ki:

  çetin kardeş o sorunu bnm bi arkadaşımda yaşıodu.onun sorunu arka lambanın patlak olmasıymış değişmesi gerekio.kendiniz değiştirin yoksa kazıklanırsınız.

 6. 6. ibrahim gürgen dedi ki:

  bu sayfanın yetki kim dir bu servis sorunlu kardeşşş bakın üründen memnunuz ama servisde ilgilenmiyorlar yada ürünüxü geri alın ARKA STOP LAPBASINA 36 VOLT ELEKTİRİK GELİYOR VE BATLATIYOR SERVİSTE İKİ GÜNDÜR VE HALEN YAPILMAMİŞ BÖLE MARKANIZ VAR SA NALET OLSUN DİYORUM ÜRÜNÜ GERİ İYADESİNİ İSTİYORUM YETKİLİ VARSAA YADA İLGİLENEN VASA YARDIM CI OLSUN SERVİS KONUSUN DA BEN İST DA YAŞIYORUM CEP 05357178762

  Cevap: İbrahim Bey, maduriyetinizi anlıyoruz fakat aynı mesajı 3-4 kere göndermenize gerek yok. Ayrıca sitemizin hiçbir elektrikli bisiklet markasıyla resmi bağı yoktur. Bizim amacımız elektrikli bisikletler ile ilgili tanıtım yapmak ve kullanıcıların yorumlarına yer vermek. Ancak size şöyle bir tavsiyemiz olabilir: Şayet ürününüzle ilgili bir şikayetiniz varsa ve servis bu sıkıntınızı garantisi devam eden bir ürün için ilgilenmeyip 30 gün içinde gidermiyorsa; bağlı bulunduğunuz belediyenin tüketici hakları bölümüne durumunuzu özetleyen bi dilekçe vermeniz yeterli.

Sayfalar: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1113 »

Sayfaya yorum yazınız

Lütfen aşağıdaki işlemi rakamla tamamlayın.

*