Elektrikli Bisiklet’in Özellikleri ve Yorumları


Elektrikli bisiklet almak belkide araba almaktan daha zor. Çünkü kullanan sayısı henüz çok az ve etrafınızda “Nasıl?”, “Memnun musun?” diye sorabileceğiniz bir elektrikli bisiklet kullanıcısı çok yok. Bu nedenle fazla bilgi sahibi olmadan aldığımız bu bisikletler acaba gerçekten kataloglarında yazan özelliklerini tam olarak sunabiliyor mu?

Elektrikli bisiklet alınır mı alınmaz mı diye kime soracağız?

Artık sokaklarda yavaş yavaş boy göstermeye başlayan bu bisikletlerden almak isteyenlerin ortak soruları şunlar:

 • Acaba elektrikli bisiklet almaya değer mi?
 • Performansı nasıldır?
 • Aküsü kaç gün/km gidiyor?
 • Yokuşu çıkar mı?
 • İki kişi binebilir mi?

Bu soruların cevabı genelde tam olarak alınamıyor. Böylece alıcı istediği elektrikli bisikletin firmasının internet sitesine ve ya alışveriş sitelerinin ürün tanıtımı kısımlarına başvuruyor. Ama oradaki bilgiler tatminkar olmadığı için alıcılar bu konuda tam bilgi sahibi olmak için alternatif sitelere yöneliyor ama tamamen elektrikli bisikletlere özel bir tarafsız tanıtım sitesi bulamıyor. İşte burada devreye elektriklibisiklet.gen.tr devreye giriyor.

Elektrikli bisikleti sizin için 3 ay boyunca test ettik

İşte biz de bu bilgi açığını gidermek adına kurduğumuz bu sitede elektrikli bisiklet almak isteyenlere ama kafasında soru işareti olanlara bir yol göstermek için gözlemde bulunduk. Çok satılan elektrikli bisiklet modellerinden biri olan Ekobis‘in Maxi modelini elektriklibisiklet.gen.tr olarak 3 ay boyunca test ettik ve önemli noktaları not ettik. Önceklikle bu markanın kataloğunda yazan özellikleri gözden geçirdik. Sonrada kullanıcı olarak elektrikli bisikletten edindiğimiz tecrübeleri katalogda yazanlarla karşılaştırıp yorumladık:

İşte elektrikli bisiklet sürüş testi sonuçları:

Kırmızı renkteki başlıklar bize firmanın söylediği özellikler. Hemen altında da bizim ürünü kullandıktan sonraki yorumumuzu bulabilirsiniz:
 
 • Güç : 248W (pedallı)

Elektrikli bisiklet gücü hakkında kullanıcı yorumu:
Şuan piyasada bulunan normal standarttaki elektrikli bisikletlerde genel olarak güç hep 248-250W civarındadır. Daha büyük güç, daha büyük elektrikli bisiklet motoru demektir. Daha büyük motor ise ehliyet gerektiriyor. Örneğin piyasada 500W’dan başlayarak 1000W’a kadar yükselen motora sahip elektrikli bisikletler var. Ama fiyatları çok yüksek olduğundan ve ehliyet gerektirdiğinden pek tercih edilmiyor. Zaten 248W bu motor gücü hem size ehliyet gerektirmeyecek, hem de şehir içinde ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir.

 • Yokuş Tırmanma : 15°

Elektrikli bisiklet yokuş tırmanma gücü hakkında kullanıcı yorumu:

15 Derecelik Yokuş

Elektrikli bisikletin çıkabileceği 15 derecelik bir yokuş

Elektrikli bisiklet almak isteyenlerin kafasındaki en büyük soru işaretini yokuş tırmanma gücü ile ilgili soru ve ya sorular oluşturuyor. Kullanıcılar aldıkları elektrikli bisikletin kullanacakları bölgedeki yokuşları çıkıp çıkamayacağını merak ediyor. Ancak yokuş kavramı göreceli olduğundan bizler kataloğa göre 15 derecelik yokuşu çıkabileceği söylenen bisiklet için bu 15 derecelik yokuşu sağda resmettik. Ayrıca bu üç aylık dönemde resimde gösterilen diklikteki yokuşları da elektrikli bisikletle bizzat denedik ve olumlu sonuç aldık. Yine bu süre içerisinde daha herhangi bir yokuşta kalmadık. Yani tek kişi zorlanmadan abartısız yokuşları elektrikli bisikletinizle çıkabilirsiniz.

 • Fren : Kampana + e-ABS

Elektrikli bisiklet frenleri hakkında kullanıcı yorumu:
Güvenliğin olmazsa olmazı frenler elektrikli bisikletimizde kampana ve e-ABS olarak ön ve arka tekerde mevcut. Şunu belirtelim ki fren sistemi normal bisikletlerin fren sistemi gibi papuçlu değil. Daha sağlam ve güvenli olan kampana sistemi bizi fren konusunda tatmin etti. Ayrıca bir notu da ekleyelim. Frene bastığınızda gaz veriyor olsanız bile gazı otomatik olarak kesiyor.

 • Max Hız : 35-40km/saat

Elektrikli bisikletin maksimum hızı konusunda kullanıcı yorumu:
Elektrikli bisiklet alacakların en çok sorduğu soruların başında bir de maksimum hız geliyor. Bazı kataloglarda 24km bazılarında ise 35-40km olarak belirtilen elektrikli biziklet maksimum hızları tabi ki marka ve modele göre değişiyor. Bizim denediğimiz modelde maksimum 35-40km yapabileceği yazıyordu. Düz yolda yaptığımız denemelerde son gazda 39-40km hıza ulaşabildiğimizi gördük.

 • Sürüş mesafesi : >80 – 100 km

Elektrikli bisikletin bir akü ile sürüş mesafesi konusunda kullanıcı yorumu:
Elektrikli bisikletimizi test ettiğimiz üç aylık dönemde bizi durdurup bisiklet hakkında soru soran çok oldu. İçlerinden en çok sorulanı şuydu: “Kaç gün gidiyor bunun şarjı?” Bu sorunun cevabı yok aslında. Önemli olan akün şarjının kaç gün gittiği değil; tam dolu bir akü ile elektrikli bisikletin kaç kilometre gittiğiydi. O yüzden bu sorulara hep kilometre olarak cevap erdik. Peki katalogda yazan >80-100km (yani 80-100km ve altı) rakamları doğru muydu. Bizim de aslında bu test aşamasında en çok merak ettiğimiz bu sorunun cevabıydı.Öncelikle şunu belirtelim ki ön panelde hız göstergesi var ama katedilen km göstergesi yok. Dolayısıyla bir akü ile ne kadar gidebildiğinizi görmeniz mümkün değil. Ama bizler ilk test aşamasında gittiğimiz tüm yolları her gün Google Earh programından ölçerek bir akü ile ne kadar gidebildiğimizi kabaca hesapladık. Maksimum 70km gidebildik. Unutmayınki iki kişi binmek ve ya sürekli yokuşlu yolda gitmek aküden daha fazla enerji alır ve bu durumlarda bir akü ile 80 veya 100km falan gitmeyi beklemeyiz. Bu bahsedilen 80-100km değeri düz yolda gidebileceğiniz maksimum mesafe ki tecrübelerimiz düz yolda bir akü ile 80-100km gidebileceğimizi gösterdi. Ancak bizler test aşamasında bisikletimizi hem düz hem de engebeli yollarda denedik ve maksimum 70km gittik bir akü ile. Bu değerle hem düz hem de engebeli yolda günde ortalama 10km yapan biri için bir akü 1 hafta gidiyor sonucuna varabiliriz.

 • Akü : 48V, 20Ah (1 set içinde 4 parça)

Elektrikli bisiklet aküsü ile ilgili kullanıcı yorumu:
Bu modelden önce çift akülü modeller vardı. Ancak Maxi modelinde artık çift akü birleştirilmiş ve tek akü olarak motora yerleştirilmiş.

 • Ölçüler : 1650 x 700 x 1100mm

Elektrikli bisiklet ölçüleri hakkında kullanıcı yorumu:
Piyasada bulunan çoğu motorlar genelde bu genişlik, uzunluk ve yüksekliğe sahip. Ama bazı modellerin duruşu biraz tabiri caizse basit kalıyor. Sizlere tavsiyemiz bir kaç modeli inceledikten sonra elektrikli bisikletin marka ve modeline karar vermeniz. Bizim bu test sürecinde etrafımızdan duyduğumuz şey Maxi modelinin hem görünüş hem de tasarım olarak diğer markaların modellerine göre daha bir motosiklete benzer görünüme sahip olmasıydı.

 • Lastik Ebatları : 16″ x 3.0

Elektrikli bisiklet lastikleri konusunda kullanıcı yorumu:
Güvenlik açısından lastik ebadı önemlidir. Kalın lastikler yolu daha iyi tutar. Elektrikli bisikletlerde bu ebat genelde 16 x 2,5 büyüklüğünde oluyor. Maxi modelinde bu değer 16 x 3,0. Bu ayrıntıyı gözden kaçırmayın. Zaten yan yana getirdiğinizde lastiklerin farkı gözle görülür derecede. Maxi’yi motor gibi göstermede lastik faktörü önemli rol oynuyor.

 • Jantlar : Aluminyum

Elektrikli bisiklet jantları konusunda kullanıcı yorumu:
Normal bisiklet jantı gibi ince uzun çubuklar yerine kalın aleminyum motosiklet jantları kullanılmış.

 • Taşıma Kapasitesi: 120kg

Elektrikli bisikletin taşıma kapasitesi hakkında kullanıcı yorumu:
Elektrikli bisikletler genelde tek kişinin günlük ihtiyaçlarını karşılamak için üretiliyor. ancak koltukarının geniş olması ve 120kg’a kadar taşıma kapasitesinin olması iki kişi binilebileceğini gösteriyor. Aslında olaya tek ya da iki kişi diye bakmamak lazım. Malum 60kg insan da var 100kg insan da. Elbette ikisinin farkı olacaktır. Bu konuda biz de test aşamasında 55 ve 75 kg olarak iki kişi yani toplamda 130kg’ı denedik elektrikli bisikletimizde. Bir sorun çıkmadı. Hızı da öyle gözle görülecek kadar düşmedi. Ama tabiki gerek kalkışta gerek hızlanmada tek kişi gibi hızlanmadı. Ama 120 kg’ı rahatlıkla taşıdığını söyleyebiliriz.

 • Şarj Süresi : 6 – 8 saat

Elektrikli bisiklet şarj süresi hakkında kullanıcı yorumu:
Test ettiğimizx süre içerisinde elektrikli bisikletimizin aküsü en az 8 saatte doldu. Yani katalogda belirtilen 6-8 saatlik sürenin yalnızca 8 saatlik kısmı doğru.

 • Batarya Girişi : 100-240V AC

Elektrikli bisiklet batarya girişi hakkında kullanıcı yorumu:
Batarya girişi tek yuvadan sağlanıyor. Bu giriş bilgisayarın monitör kablosu girişine çok benziyor. Üç adet yan yana bulunan delikler var.

 • Göstergeler : Hız ve akü göstergesi

Elektrikli bisiklet göstergeleri hakkında kullanıcı yorumu:
Yukarıda sürüş mesafesi hakkında yorumlarımızda belittiğimiz bir nokta vardı. Keşke göstergelerde bir de katedilen km göstergesi koysalarmış. Bunun eksikliği çok belli oluyor. Ama sadece hız ve akü seviyesi göstergesi var. Bir de far ve sinyal göstergeleri.

 • Amortisörler : Teleskopik amortisör

Elektrikli bisiklet amortisörleri hakkında kullanıcı yorumu:
Ön ve arka amortisörler yoldaki çukurları az da olsa hafifletiyor ama bu konuda çok da başarılı değil. Ancak frene bastığınızda ön amortisörlerin hafiften içeri doğru gömüldüğünü hissedebilirsiniz.

 • Aksesuarlar :

Elektrikli bisiklet aksesüarları hakkında kullanıcı yorumu:

Arka Sepet Kapalı Bagaj
İnanılmaz geniş, baya bir şey alıyor.

Dikiz Aynası
Her iki yanda da gayet kullanıcı dikiz aynası mevcut. Hafif tümsek cam kullanılmış çünkü baktığınızda arkayı ve arka sağ-solu komple gösteriyor geniş açıda.

Uzaktan Kumanda
Çok kullanışlı bir uzaktan kumandası var. Kumandayı sadece alarm açma-kapama için değil aynı zamanda motoru da çalıştırmak için kullanabiliyorsunuz. Yani motoru çalıştırmak için illa anahtar sokmanız şart değil.

Alarm
Bahçeye koyduğumuz elektrikli bisikletin alarmını test ettik ve 4. katta evin odasından bile rahatça duyulabildiğini gördük. Bu konuda gerçekten araba alarmından farksız. Evet abartmıyoruz. Gerçekten çok yüksek. Bu da caydırıcı bir özellik hırsızlara karşı.

Direksiyon kilidi
Testimiz süresinde bu özelliği pek kullanmadık. Zaten ön ve arka teker olmak üzere iki adet zincirle kitleyebilirsiniz elektrikli motorunuzu. Ama dileyen direksiyonu tam sağ ya da tam sol yapıp direksiyon kilidini kontaktan aktif edebilir. O saniyeden sonra direksiyon ne sağa oynar ne de sola. Bu sayede sürerek kaçırılma olayı engelleniyor. Gerçi alarm açıksa sürerek alarm öte öte kim çalar diye de sormadan edemiyoruz. Pek kullanılmasa da böyle bir güvenlik sisteminin olması güzel.

 • Ürünün Net Ağırlığı: 60Kg.

Elektrikli bisiklet ağırlığı kousunda kullanıcı yorumu:
Bu ağırlığın büyük bir bölümü akü diyebiliriz. Aküyü çıkardığımızda bisikletin çok hafiflediğini gördük. Şarj etmek için çıkardığınızda prize kadar taşırken gayet ağır bir aküsü olduğunu göreceksiniz.

Elektrikli Bisiklet Genel Görünümü

Elektrikli Bisiklet Genel Görünümü

You can leave a response, or trackback from your own site.

“Elektrikli Bisiklet’in Özellikleri ve Yorumları” yazısına 383 yorum yapılmış:

Sayfalar: « 16 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 »

 1. 234. gakkos (yuki kral süvari EB-02 alacak) dedi ki:

  Ali kardeş, en fazla 1 yıl daha bekle, A1 ehliyetini al, öyle elektrikli motorunu alabilirsin. Ama eğer mahalle içi süreceksen ve polisler bir şey demiyorsa almanda sakınca yok.

  Marka olarak:
  1. Yuki Kral Süvari EB-02 (1400 TL’den başlıyor)
  2. Arora AR 07Z 250 / BL 07 (1750 TL’den başlıyor)
  3. Arora AR 05Z 250 / XH 05 (1450-1500 TL’den başlıyor) tavsiyemdir.

 2. 235. musa bozcu dedi ki:

  iyi günler arkadaşlar ben yokuşları iyi tırmanan en iyi kilometre de giden kullanışlı fiyatı uygun elekterikli bisiklet lazım yardımcı olur sanız sevinirim

 3. 236. emircan dedi ki:

  bende ekobis spectrum var 4 sene önce aldım çok kullanışlı ve kullandık ca hızı açıldı 60 km/h yapıyor

 4. 237. ömer dedi ki:

  iyi günler arkadaşlar, benim yaşım 16 elektrikli bisiklet almayı düşünüyorum fakat memlekete götürmeyi planlıyorum memleket yollarıda malum hafif toprak yol ve çakıllı.elektrikli bisiklet bu yollarda bana sorun yaşatırmı ayrıca ibreleri kaç oluyor ? ve birde aküleri kullandıkça daha az km yapmaya başlıyomuş bu doğrumu birde istanbulda nerde bulabileceğim yerleri söylerseniz sevinirim önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

 5. 238. ceyhan dedi ki:

  EHLİYET KAÇ YAŞINDA ALINIYOR BİSİKLET EHLİYETİ BİLGİSİ OLAN VARMI
  BİDE EN İYİ MARKA NEDİR**????

 6. 239. mehmet dedi ki:

  bu maxi nin kaçıncı sürümü* ?? :)))

 7. 240. ümit dedi ki:

  arkadsalar bende elektırıklı bısıklet aldım tekerleği hep patlıyo sızınde oylemı bıseyler soyleyın ):

 8. 241. celal dedi ki:

  motor kiti alıp da bisiklete monte ettirmek konusunda çok kötü deneyimim oldu, sonuçta motor kitini bedava verdim, bisikleti de yok parasına sattım, o satılan sky hawk çin malı motor hiç bir halta yaramaz. Modifiye sakat şeylerle uğraşmayın. Orijinal almak en iyisi. ben kendi adıma elektrikli bisikletten vazgeçtim, sahilde küçük katlanır bisiklet sürüyorum, taşıması da kolay, riski de az. Trafikte pek sürmemek en iyisi. Araba sürdüğünü sanan öküzlerden uzak duralım.

 9. 242. Başar dedi ki:

  sami arkadaşım bence en güzeli max`tır onu almanı tercih ediyorum
  o elektrikli bisikleti almak istiyorsan asyada satılıyor

 10. 243. Ahmet dedi ki:

  o bisiklet o kadar güzelki
  benim arkadaşımında var onun bütün özelliklerini
  biliyorum 406L modelidelindeki özelliklerden çoğu
  onunkinde yok mesela onunkinin alarmı yok
  ama bununkinin var kesin alacağım
  fiyatıda 250 tutuyo hem ben daha on yaşındayım
  onu sadece site içinde kullanacağım o nerde satılıyo interetten sipariş
  edilebiliyormu

 11. 244. Bülbül dedi ki:

  BU bisikleti almam lazım ben elli kiloyum bu bisiklet duyduğuma göre
  120 kilo taşıyormuş en güzel bisiklet bu 40a basıyor bunu istersem
  performansını yükseltip yüze bastıra bilirim çok kolay sadece
  248w pedalını hızlı çevirir çevirir sonra açılır perfomansınıda yükseltirim

 12. 245. selim dedi ki:

  peki ya elektrikli bisikletle pedalla istediğin bayır çıkılıyormu benim arkadaşımda vardı o bana çıkıyor dedi ben ondan sordum peki ya kaç kilo yük taşır

 13. 246. orhan dedi ki:

  burada kimse sorulara cevap vermiyormu ki pedalla bır çıkılıyormu peki ve
  elktriği kaç gün gidiyor

 14. 247. Berk dedi ki:

  Ekobis Maxi Nerde SATILIO almak istiyorum ancak bulamıyorum (Tekirdağ-Saray)

 15. 248. adnan dedi ki:

  arkadaşlar iç merak etmeyin ve almayın beş para etmez hiç biri benzinli motor alın daha karlı niye diye soracak olursanız motoru çabuk arıza veriyor ve çok pahalı çünkü motorun içinde çip var ve aküleri çok pahalı ve bir seneye varmadan aküler ölüyor hız iç yok yokuş çıkamıyor ve tırafikte kazaya neden oluyorlar çünkü ben kullandım bir yıl dolmadan urdaya atmak zorunda kaldım param çöpe gitti

 16. 249. murat dedi ki:

  s.a ya benim öncelikle merak ettigim konu şu,bu bisiklet yokuşu çıkarmı va daha da önemlisi duyduguma göre a1 sınıfı ehliyet gerekiyormus dogrumudurr cevaplarınız için şimdiden tesekkür ederim…

 17. 250. AKif dedi ki:

  Slm arkadaşlar ben stmax 406l ye hız artırıcı takmak ıstıyorum yani saatte 80/90 km yapsın ıstıyorum boyle bi imkan warmı warsa yardmcı olabilirmisininz sevinirim..!

 18. 251. SERKAN dedi ki:

  ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HERKEZE KAZASIZ BELASIZ İYİ SÜRÜŞLER DİLERİM…
  ARKADAŞLAR BENDE VELOSTAR PB041 MODELLİ ELEKTRİKLİ BİSİKLET VAR…HİÇBİR SORUNU YOK MAŞALLAHH(TIK TIK)…YALNIZ KAFAMA TAKILAN YOLDA GİDERKEN DÖNÜŞLERDE YALPALAMASI…HELEKİ YOKUŞ AŞŞAĞI İNERKEN SOLA VEYA SAĞA DÖNÜNCE ARKA LASTİK ÖNE DOĞRU GELMESİ ÇOK KORKUTUCU OLUYOR…BİSİKLETİ BU YÜZDEN ZORE KULLANIYORUM…DÖNÜŞLERDE SANKİ TIR ÇEVİRİR GİBİ AÇI ALARAK DÖNÜYORUM BUNUN NEDENİ NEDİR SİZDE??LASTİKLER 7 AYLIK DAHA YENİ…MAX KİLO(ELEKTRİKLİ BİSİKLETİN) 70 KG.BENİM KİLOM 60..TÜRKLERİN DEDİĞİ GİBİ AYIPTIR SÖYLEMESİ =))BİSİKLET DÖNÜŞERDE GÖT ATIYOR=))…BUNUN NEDENİ NEDİR SİZCE…LÜTFEN YARDIM EDİN İYİ GÜNLER…

 19. 252. BATUHAN dedi ki:

  ARKADASLAR YA YOLDA GİDERKEN ELEKTİRİKLER KESİLİRSE YOLDA KALIRIZ VALLA x)

 20. 253. rohat dedi ki:

  ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE BAZI SORULARI YANITLAMAK İSTİYORUM.YUKİ MARATON VE E MAX ORTALAMA 70 KM GİDİYOR.EĞER HIZINI ARTTIRMAK İSTİYORSANIZ EN FAZLA 45 İLE 50 KM GİDER ONDAN FAZLA GİTMEZ SONRA EĞER SIFIR ALACAKSANIZ E MAX YA DA MARATON TİPİ ALMAYIN ONUN YERİNE YUKİ SUNNY YA DA JUPİTER ALIN ARALARINDA BİRAZ FİYAT FARKI VAR TABİ AMA ONLARIN HEM TIRMANMA HEM HIZ OLARAK DAHA FAZLA.HIZI 60 KM VE TIRMANMA AÇISI 20 DDERECEYE YAKIN.BİRDE ELEKTRİKLİ BİSİKLETLERİN KÖTÜ YANI KASİSLERDE ÇOK FAZLA ZIPLIYOR ONDAN YAVAŞ GİRİN.VE EĞER OTURDUĞUNUZ YERLERDE TAŞ DÖŞEME YA DA ASFALT DEĞİLSE ALMANIZIZ TAVSİYE ETMEM

 21. 254. husyn dedi ki:

  bıraz dandık be usta sankıı ben ankarada almayı dunusuyoRuum nasıll olurr

 22. 255. Ali dedi ki:

  HERKESE SELAMUN ALEYKUM.BEN YAKLAŞIK 5 AYDIR ELEKTRİKLİ BİSİKLET ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA ÇOK KARARSIZIM .BİRİ DİYOR AKÜLERİ BİTER PARAN ÇÖPE GİDER BİRİ DİYOR AL ÇOK MEMNUN KALIRSIN NE YAPACAĞIMI ANLAMADIM.BAZILARI DİYOR ELEKTRİKLİ BİSİKLETE EHLİYET GEREKİYOR BAZILARI DİYOR GEREKMİYOR.BU DA BENİ ÇOK TEREDDÜTTE BIRAKTI VE EHLİYET KURSUNA GİDEREK BİR BAYAN HOCAYLA GÖRÜŞTÜM VE BANA MUTLAKA A1 EHLİYETİNİ ALMAN GEREKİYOR DEDİ BUNUN HAKKINDA GERÇEKTEN BİLGİSİ OLAN KİŞİ YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM VE AYRICA BİR KAÇ İNTERNET SİTESİNDE ELEKTRİKLİ BİSİKLETİN HIZININ ARTIRILABİLECEĞİ YAZIYORDU BUNU GERÇEKLİK PAYI NEDİR.ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN…

 23. 256. EFE ELEKTROMEKANİK (YETKİLİ SERVİS) dedi ki:

  efe elektromekanik olarak izmir çamdibinde hizmet vermekteyiz

  Siz elektrikli bisiklet kullanıcılarına yardımcı olmaya çalışıyım,

  elektrikli bisikletler ithal edilmeye başlandığında sanayi ve ticaret odası bakanlığı elektirikli bisikletleri pedal destekli oldukları için bisiklet sınıfına uygun görmüstür ehliyete tabi tutmamıştır(250watt ve altı güce sahip olanları). fakat türk polisi bizlere yazacak ceza bulamadığı için ve bizlerin çoğu trafik kuralına uymadan trafikte sorumsuzca kendimizi ve karşıdakilerin hayatlarını tehlikeye atarak ve en önemlisi yaş sınırıdır ki buna hiç uyulmuyor trafik polisleri de rast gele ceza yazmaya başlamıslardı. ben kaldırımda duran elektrikli bisiklete trafiği tehlikeye atmaktan cezai işlem uygulandığını gördüm. ve bir süre gerek ehliyetsizlikden gerek başka sebeplerden elektrikli bisikletlere cezai işlem uygulanmıştır. fatak en son adana da bir vatandaşımızın ehliyetsizlikden uygulanan ceyai işlem karşılığında açtığı dava sonucunda ceza iptal olmuş we karar emsal taşımıştır. suanda elektrikli bisikletlere ehliyetsizlikten cezai işlem yapılmamaktadır.

 24. 257. furkan dedi ki:

  arkadaşlar ben bisikletime motor taktırmayı düşünüyorum tercih edermisiniz bir motor markası öneririmisiniz

 25. 258. Ali dedi ki:

  Elektrikli bisiklet sizce almaya değer midir

Sayfalar: « 16 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 »

Sayfaya yorum yazınız

Lütfen aşağıdaki işlemi rakamla tamamlayın.

*