Elektrikli Bisiklet Kaç KM Gider?


Elektrikli bisikletler günlük kısa seyahatlerde ihtiyacı karşılamada çok pratik bir çözüm yolu. Gerek kişisel gerekse de ticari amaçla kullanılan bu bisikletleri öne çıkaran özellikleri tam şarj edilmiş bir akü ile akü bitene kadar oldukça uzun mesafe gidebilmeleri. Peki ama bir akü kaç kilometre yol yapabiliyor? İşte elektrikli bisiklet satan firmaların söyledikleri ve bizim test sonucumuz…

Modellerdeki maksimum km faklılığı neden kaynaklanıyor?

Şuan piyasada bir akü ile maksimum katettiği yol olarak iki çeşit elektrikli bisiklet bulunmaktadır. İlk çıkan modeller 40-50 km gidebilen modellerdir. Son çıkan modeller ise 80-100 km gidebilen modellerdir. Bu farklılığın sebebi tamamen akü büyüklüğünden kaynaklanmaktadır. Son çıkan modellerde çift akü bulunduğundan ya da iki aküyü birleştirip daha büyük tek bir akü kullanıldığından ilk modellere göre katedilen mesafe iki katına yani 80-100 km’ye çıkmıştır. Peki acaba gerçekten bir akü ile bu kadar yol gitmek mümkün mü?

Bir akü ile 80-100 km gitmek mümkün mü?

Bizler test ettiğimiz bisikletin kataloğunda bir akü ile 80-100 km gidebileceğimizi okuduk. Bu rakam gerçekten yüksek olduğu için büyük bir heyecanla testimizi gerçekleştirdik. Elektrikli bisikletimizin test sonucunda yaptığı maksimum yol bu değerlerin malesef altında kaldı.

İşte test sonuçları maksimum gidilebilen yol

Elektrikli Bisiklet Aküsü

Bir akü ile gidebileceğiniz maksimum mesafe akünün büyüklüğüne göre değişir.

Şunu hemen belirtelim ki elektrikli bisikletin ön panelinde göstergelerin olduğu yerde hız göstergesi var ama katedilen yolu km olarak bize gösteren bir gösterge yoktu. Bı nedenle bizler test esnasında gittiğimiz yolları her gün Google Earh programından ölçerek bir akü ile ne kadar gidebildiğimizi hesapladık. Yalnızca düz yolda değil, yokuşta, engebeli arazide ve ara yollarda bir akü ile bitene kadar yol aldık. Sonuç olarak maksimum 70km gidebildik. Ama unutulmamalıdır ki yokuşlu yolda gitmek ya da sürekli dur kalk yapmak aküden daha fazla enerji alıyor ve bu durumda maksimum gidilebilecek km biraz düşüyor. Bu bahsedilen maksimum 80-100 km gidebilme olayı düz yolda ve tek kişi. Yani 70-80 kg olan bir sürücüyle düz bir yolda rahatlıkla 80 km’den fazla gidebilirsiniz. Yoksa bizim testlerde yaptığımız gibi normal kiloda bir sürücü ile tek kişi bazen yokuşlu ve engebeli yollarda sürmek hesaba katılırsa 70km civarında gidilebiliyor. Ama bu rakamlar bile günümüzde ihtiyacı kat kat karşılayabilir. Misal günde 10 km yapan biri için elektrikli bisikletin aküsü 1 hafta gider şeklinde bir yargıya varılabilir.

Elektrikli bisikletin maksimum gittiği yolu artırmak için neler yapabiliriz?

Akü performansı sürüş biçimine de bağlıdır.

Elektrikli bisikletinizde gereksiz yük bulundurmayın. Fazla yük aküden daha fazla enerji harcanmasına sebep olacağından bagajda gereksiz yük taşımayın.

Bisikletinize iki kişi binmeniz durumunda, bir akü ile katedebileceğiniz maksimum yol yarı yarıya düşer. Örneğin 60 kilo olan birisi dolu bir aküyle yaklaşık 80 kilometre gidebilecekken, bu mesafe; iki kişi binilen bisikletlerde ve ya kilosu daha fazla olan sürücülerde haliyle düşecektir. Çünkü ne kadar ağırlık olursa, elektrik sarfiyatı da o kadar artar.
Bu nedenle gerekmedikçe bisikletinize iki kişi binmemeye çalışın. İki kişi binmeniz gerektiği durumlarda elektrikli bisikletinizin taşıyabileceği maksimum yük miktarını aşmamaya özen gösterin.
Mecbur kalmadıkça yokuşlu yolları tercih etmemeye çalışın.
Mümkünse eğimi az olan yolları tercih edin.

Yokuşlu bir yol çıkmanız gerektiğinde tam gaz vermekten kaçının.
Yokuşlu yolları ne olursa olsun yarım gazla çıkın.
Yokuşun dik olduğu yollarda pedal çevirmekten kaçınmayın. Yokuşlu yollarda pedalla motora yardım etmek aküden alınan enerji miktarını büyük ölçüde azaltır.

Elektrikli bisiklet ilk kalkışta normalden daha fazla enerji harcar. Bu yüzden çok fazla dur kalk yapmanız aküyü çabuk bitirir. Bu da bir akü ile yapabileceğiniz yol miktarını düşürür.

İlk kalkışlarda gaza çok yüklenmeyin.
Birden tam gaz vermek yerine bisiklet hızını aldıkça hafif hafif gaz vermeyi arttırın.
Bisiklet hızını almadan tam gaz vermeyin.

İlerde durmanız gerekecek yollarda gaz verip fren yapmak yerine, gazı kesip boşta giderek bisikletin o mesafede kendiliğinden durmasını sağlayın. Örneğin ilerde yanan kırmızı ışığı 50metre önceden gördüyseniz gazı kesip bisikletin ışığa kadar boşta gitmesini sağlayın. Zaten ışığa geldiğinde kendiliğinden durmuş olacaktır.

Akünüz bitmeden şarj etmeyin. Tam bitmeden şarj olan akülerin ömrü kısalır ve performansı düşer.
Akünüz az kaldığında tamamen bitmesini sağlarken yolda kalmamak için arka tekeri ayaklıkla havaya kaldırıp gaz vererek akünün boşalmasını sağlayabilirsiniz.

Yalnızca firma tarafından elektrikli bisikleti alırken size verilen şarj aletini kullanınız.
Farklı şarj aletleri kullanmak düşük/yüksek akıma neden olabileceğinden akünüzün performansı ve gidebileceği km mesafesi düşer.

You can leave a response, or trackback from your own site.

126 yorum var “Elektrikli Bisiklet Kaç KM Gider?” yazısına:

 1. engin dedi ki:

  bilgiler için teşekkürler ama benim bir sorum olacak
  akülerim 48v 20a ben bunları 24 veya 40 amperle değiştirirsem elektrik tesisatında bir problem yaşarmıyım.
  kat edeceğim yol uzar bu kesin ayrıca hız a bir desteği olurmu yani 39 giderken 43 45 e çıkarmı?

 2. ata dedi ki:

  Kanuni ebıke 101 kullanıyorum ve yolda giderken kendi kendini şarj etmesini istiyorum kayıştan güç alan bi kasnakla veya şarj dinoması takmayı düşünüyorum olur mu ? oLursa nasıL olur falan bi yazıver hacı bana =)

 3. admin dedi ki:

  Sayın Ata,

  Elektrikli bisiklet aküsünün girişi 220 volt ev prizidir. Sizin tekerden alabileceğiniz elektrik ile aküyü doldurmanız çok zor. Tekerden maksimum 10-15 volt’luk bir elektrik alabilirsiniz bu da aküyü doldurmak için oldukça yetersiz.

 4. MUSTAFA dedi ki:

  benim salcano viena akülü bisikletim var ama en fazla 15 basıyor ve aküsü kac tl doluyor

 5. HızgirL dedi ki:

  Mustafa En fazla 15 Basmaz Benmkide 20 de gidiyordu aldığım yeri arıyıp sordumda Tamr yerne göturup ordan kablo alıncağını söylediler ozaman 60’70 çıkar! KaFanı yormA ;) Ara aldıqın yeri Bnmde Mondial es3 Var .)

 6. has gümüş dedi ki:

  yokuş yollarda kaç derecelik eğim tırmanabilir? bir batarya ile toplam mesafe kaç km gidebilir vekaç kez şarj yapılabiliyor ortalama km maliyeti nedir.Fiyatları nedir

  Sorduğunuz tüm soruların cevabı sitemizdeki diğer yazılarda mevcuttur. Lütfen sitenin sağ üstünde bulunan arama motorunu kullanın.

 7. MUSTAFA dedi ki:

  arkadaşlar rica etsem salcano viena nın hız arttırma sigortası tam nerede servise sordum bende bilmiyorum dedi bizahmet yardım ederseniz şimdidem teşekürler.

 8. yılmaz dedi ki:

  bende arora var hız kesici yok en fazla 45 basıyodu şimdi 40 basıyo niye acaba

  Akünüz performansını yavaş yavaş kaybediyor olabilir.

 9. ilhan dedi ki:

  arkadaşlar benim oturduğum yer son derece düz bir yer yokuş çok çok az. ehliyetim yok. nefes darlığı vs. rahatsızlıklarım var. e-bike almak istiyorum. türkiye de alt yapı ve şekil bakımından mondial es 2 ve es 3 güzel gibi es 2 spor görünümlü ama içim ısınmadı es 3 almayı düşünüyorum bunların hızı artırma muhabbetleri nasıl oluyo. zaten hız yapmam ben ama 25 km de biraz az gibi

  Mondial marka elektrikli bisikletlerin hız artırımı servislerde yapılmaktadır.

 10. burhan dedi ki:

  hacı bu elektiriklilieirn hangisi en iyi aalcam ama e-bike hoşuma gitti ve kaç km gidiyor bunlar

 11. oktay dedi ki:

  arKadasLar Bende Alcam Mondial marka Ama :Kac Bastıgnı Bılmıyorum Solermısiniz ??…

  Cevap: Mondial marka elektrikli bisikletlerin tüm özelliklerini öğrenmek için sitenin sağ üst tarafındaki arama motorunu kullanarak Mondial yazıp aratın. Çıkan sonuçlarda tüm Mondial modellerini göreceksiniz. Dilediğinizi seçip özelliklerine bakabilirsiniz.

 12. mustafa dedi ki:

  arkadaşlar bende ekobis elektirikli bisiklet var yolda arka tekeri patladı tekeri sökmeye kalktığımda tekerin icine giren bi kola var onu sökemedim yardım ederseniz senirim

 13. ßy-kRaL dedi ki:

  ArKaDaŞlAr BaZıLaRInIz çOk AbArTıYoR eLeKtRiKlİ biSiKlEtLeR eN fAzLa 40-45
  bASar.DaHa FAzLaSınI BasMasıyla ZatEN tAŞıTa GEçİyOr EhLiYEt GErEkTriYor
  BU YüZdEn E.bisikletLeR buNa Göre AYArLanMıŞtIR…

 14. samet54 dedi ki:

  Ekobis maxinin eletrik tüketimi ne kadar yardımcı olurmusunuz

 15. delioldum dedi ki:

  ya ben asbis aldım
  30 ustune çıkmıyo napacam yardımcı olun

 16. Anıl dedi ki:

  Elektrikli Bisikletlerin Şarj Aküsünü Değiştirmek Mümkünmü. Daha Büyük Bir Akü Alıp Onu Taksak Bir Sorun Olur Mu ? Böyle Yapınca Eğliyet gerektirir Mi ?

  Ve Ya Yukarıda Yazdıklarım Oluyorsa Araçta Yedek Bir Akü Bulundurursam Ağırlık Sorunu Olur Mu ?

 17. umut dedi ki:

  size basit bir elektrikli bisiklet yapımını öğreticem işinize yarıycaktır önce bisiklete bir dinamo alıyorsunuz dinamonun ampülünü söküp pil takıyorsınuz düz yolda hızınız sabit oluyor 1km bile farketmiyor yavaşlamıyor yani bir çeşit hız sabitleyici

 18. KrÇ dedi ki:

  arkadaşlar bende yuki koşucu var ve çok yavaş gidiyo acaba hızını arttırmak için napabilirim bilgisi olan varsa yardımcı olsun.

 19. harun dedi ki:

  alacaktınız 1000 tlye mis gibi bisiklet çıkmadığınız yokuş kalmaz

 20. dragon dedi ki:

  admin ben ekobis maksi marka elektrikli bisiklet almak istiyorum biraz bilgi verebilir misiniz

 21. Selim dedi ki:

  Alın size bilgi. İstemediğiniz kadar: http://www.elektriklibisiklet.gen.tr/ekobis-maxi/

 22. dragon dedi ki:

  admin bişey daha sorcam bu ekobis maxinin aküsünü doldurduğumda ne kadar elektrik faturası gelebilir söler misiniz

 23. faruk dedi ki:

  bir şey soracam acaba stmax 206E modeli kaç saat gider

 24. dragon dedi ki:

  admi bişey daha sorcam ekobis maxide ehliyet,ruhsat gerekir mi

 25. BediR dedi ki:

  Hayır gerekmez, 40km yapıyo en fazla çünkü…

 26. dragon dedi ki:

  sağolun bundan almayı düşünüyom tşekkürler

 27. MEHMET dedi ki:

  Bende ARORA T371 VAR bu motor 1000 w motora sahip 20 amper 40 woltla çalışıypr 250 kilo ile 35 km gititm düz yolda ağırlık genelde sorun değil çok az mesefe düşürür bunu yanında dur kalklar çok düşürüyor ve 45 50 km arası hız yapar ağırılık çoksa 40 yapar hızı değilde mesefe artırmajk için bşir arkadaşım yaptı akünün gittiği yolu %75 artırıyor örneğin 100km gidiyor ise 175 km gidiyor tek akü takılna parcada 3 kğ lık mobilyet şarj dinamosu hızı çok az etkiler düşürürü ama %75 yo fazl giderisnzi çift akü taşımaktan daha karlı hafdi kolay gelisn

 28. Emre dedi ki:

  arkadaslar ekobis maxi var bende 2 kişi binebilirmiyiz ? acana lütfen cvplarmısınız..

 29. Selim dedi ki:

  Emre kardeş şuradaki yazıya bakabilirsin. Kaç kilo talşır falan bilgi veriyor elektrikli bisiklet için: http://www.elektriklibisiklet.gen.tr/tasima-kapasitesi/

  bide şurası var:
  http://www.elektriklibisiklet.gen.tr/yokus-performansi/
  buda yokuş için. Kolay gelsin..

 30. Emre dedi ki:

  selim kardes eyw…

 31. orkun üzümcü dedi ki:

  arkadaşlar bilen varsa lütfen cevap versin , motorun hızını açınca sadece şarj cabuk mu bitiyo , yoksa motora veya beyine zararı varmı ?bunu gören okuyan olursa veya admin lütfen cevaplarmısın çok ihtiyacım var , şimdidden tesekkurler

 32. berat dedi ki:

  ya bende kral aldım acaba bunun çocuk kilidi nerede?? 20km yi geçmiyo bi yardımcı olurmusunuz? koltuğun altında dreksiyonun orada falan yok bi yardım edin.

 33. admin dedi ki:

  berat
  yuki kral süvarinin çoçuk kilidi koltuk altında ve ona ulaşman için koltuk altı bajında 4 tane olan vidayı sökmen lAzım anca öyle ulaşırsın.beyinin yanında tek soket zaten çıkardınmı hızlanır.

 34. gakkos dedi ki:

  admin senin bisiklet yanlış hatırlamıyorsam ekobis maxi değilmi? yoksa stmax, yuki falanmı?

 35. ZaferGizli dedi ki:

  yuki kral süvari model video izlemek istiyorsanız face adresinde Konya Motor Garage sayfasından takip edebilirsiniz …

 36. Çağrı dedi ki:

  Admin 13 yaşındayım acaba otoyollarda elektrikli bisiklert sürebilir miyim?
  e-mail oloarak atarsan sevinirim.

 37. BUCALI35 yuki kral suvari EB02 alacak dedi ki:

  yuremessn yasn tutmuyo polise yakalarzsn

 38. gakkos (yuki kral süvari EB-02 alacak) dedi ki:

  çağrı kardeş otoyollarda kimse süremez. ama kastın şehiriçi yollarsa sen bana önce kilo ve boyunu söyle. senle yaşıtız. ben polislere sordum aşırı hız yapmamak şartıyla kullanabilirsin dediler. ona göre ben bir söyleyeyim.

 39. BUCALI35 yuki kral suvari EB02 alacak dedi ki:

  yanii

 40. Çağrı dedi ki:

  Boy 1.50
  Kilo 38

 41. burak alper dedi ki:

  ben elektirikli bisiklet alıcam da mahalle arasında arabaların az geçtiği yerlerde sürersem polis bi şey dermi cevaplarsanız çok sevinirim bu arada yaşım 13 kilo 40 çok teşekkürler

 42. Fedai dedi ki:

  arkadaslar ben stmax 406l elektirilli bisiklet alamayı dusunuyorum 24 km hızı gecemıyormu boyle bır konular duydum hızı ve saglamlıgı konusunda hıc bır bılgım yok bana yardımcı olursannız sevınırım teskkurler

  burada “”ekobis,yuki gibi bisiklet alamayı dusunmuyorum”””

  Kullanıcılar memnunmudur kullandıkları ıcın bır sorun varmı….

 43. yuki kral suvari en KALITELISI ONERIM

 44. yılmaz dedi ki:

  arkadaşlar bende ar03z250 var hızı 50 felan şarjı bir gün yetmiyor. daha yeni aldım. hızını nasıl açacam lütfen yardımmmmmmmmmmm

  unutmadan amortisör yaylanıyo ama yuvasınba girdiginde geri tepmiyo ne yapmalıyım yardımmmmmm

 45. necati dedi ki:

  SATILIK st max 406 l e-bisikletim vardır. 2 aylıktır garanti faturası vardır rengi bordo , cift akülü ve hiç bir yerinde arızası yoktur.Acilen araba almak için satıyorum…

  LÜTFEN CİDDİ OLANLAR ARASIN !!!

  Tel 05542873996

 46. rocky dedi ki:

  SATILIK st max 406 l e-bisikletim vardır. 2 aylıktır garanti faturası vardır rengi bordo , cift akülü ve hiç bir yerinde arızası yoktur.Acilen araba almak için satıyorum…

  LÜTFEN CİDDİ OLANLAR ARASIN !!!

  Tel 05542873996

 47. ibrahim dedi ki:

  admin bende orbis elektrikli motor var bunlarda hız ayarı varmı varsa nerersinde ben bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

 48. ahmet dedi ki:

  bende bi tane almayı düşünüyorum ama bi sorum olcak bu en cok 40 km yapanların sigortasıı cektiğimizde 60 km ye varabiliyolarmı? :))

 49. kemal dedi ki:

  YhAAAA nolur yardım edın bu ekobisler en fazla kac yapıyo km deıl mesela 20-60 nolur yardım……..

 50. cihan932 dedi ki:

  Kemal 40 km-h hız yapıyorlar ve ortalama 50 km yol yapıyorlar

 51. BERK4141 dedi ki:

  S.A ARKADAŞLAR BU ASYA MOTOR ASBIS LERDE HIZ KILIDI NEREDEN ACILIYOR SOKET FELAN VARMIS BEN BAKTIM OLE BISE YOK NERDE TAM OLARAK NASIL ADİN SENDE RESMİ FELAN BİŞEY VARSA VEYA ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIMCI OLUN 24 25 GİDİYO NERDE BUNUN HIZ KLİDİ? .S.S

 52. ibrahım dedi ki:

  satılık rukı elektırıklı yıllık temız ist tel 0541 977 14 73

 53. efecan dedi ki:

  beyler arora 05 z 250 var 45 yapıor daha fazla arttırma şansım varmı detaylı bilgili bi kişi cvp atsın Lütfen yardım

 54. gakkos (yuki kral süvari EB-02 alacak) dedi ki:

  Efecan kardeş, Arora AR 05Z 250’nin azami hızı 45 km’dir. Hızlandırma şansı maalesef yok.

 55. Zafer dedi ki:

  Ya beyLer bu yukinin cocuk kilidini açtıktan sonra. kaç km/h yapar. bilen varsa lutfen sölesin..

 56. Göktuğ dedi ki:

  yaa bi elektirikli bisikletim olmasını istedim oda olmadı beee çok istiyorum

 57. ilyas dedi ki:

  ADMİN yuki maraton aldım 1 hafta oluyor hızı25 servise götürdüm bunun hızı açık zaten falan dedi geçiştirdi bilen biri varsa anlatırsa güzel bi şekilde çok memnun olacağım. lütfen şunu bilen biri anlatsın artık ya

 58. TEXAS dedi ki:

  Bencee En İyi Marka ARARO.

 59. rıdvan dedi ki:

  fitatı ne kadar

 60. nevzat dedi ki:

  arkadaşlar ben monidal es 2 almayı düşünüoyorum sizce hızlı gidiyormu

 61. BERKAN dedi ki:

  ben 13 yaşındayım bende almayı çok istiyorum … birde biri sormuştu hız nereden artırılıyo diye cevaplayım hız kesici kablosunu çekersen max. 25 km h yapan bisiklet 40 km h ye çıkıyor araştırdım ama o kabloyu çekmek aküyü çabuk bitirir 80 -100 km h gidiyorsa bisiklet , max 40- 50 km h ye düşüyor…

 62. avcı dedi ki:

  slm herşey konuşuluyorda araç giderken yedek bir aküyü neden şarj edmeyi konuşmuyorsunuz
  .

 63. murat dedi ki:

  ne alsammm n olur yardım mesaj atın ” jump45000@hotmail.com
  nolurrrrr arkadaşlar

 64. BUCALI dedi ki:

  STMAXLAR IN YAPTIGI YANI ARABAYLA ÖLCÜLDÜ ve stmaxin ibresinin sona dayandignda araba 40km gosteriyodu yani 40 yapiyor

 65. onur dedi ki:

  jantları 16cm ise 25-40 km 18cm ise 60 km hız yapar büyük teker takarsan hızlanır .. motor kontrolü beynin ise iki tipi var küçük olansa 20 km hız yapar hiç yokuş çıkmaz .. ya ufak akülü modeldir yada bazen akü bozuk çıkabilir farkedip değiştirmesseniz 4 aküyüde hurdaya verebilirsiniz benim gibi 6 aylık aküyü söktüm eskileri geri taktım bi süre daha idare ettircem artık.

 66. bora dedi ki:

  arkadaşlar bilmediğiniz bişey var siz teker büyük olsun diyonuz ama teker büyükolunca birazdaha hızlanır ama yokuş performansı o kadar düşer bunu bilin herkez büyük tekerleği bişey sanıyo

 67. serkan öztürk dedi ki:

  siz çıldırdınız mı? çinin en düşük kalitede ürettiği bu işe yaramaz 5 para etmez bisikletlere 2 bin tl verilir mi hiç? çindeki fabrikanın ithalatçı firmaya 30 tl gibi komik bi rakamdan verdiğini biliyomusun bu bisikletleri? gidin 2. el bi benzinli motor alın 2 bin tl ye cillop gibi motorlar var binin isterseniz dünyayı dolaşın.480 tl ye akü taktırmışmıi bak bak ulan 480 tl lik benzinle dünyayı dolaşırsın lan 150 cc bi motorla.

 68. hamdi dedi ki:

  kral suvari kaç kilo taşır ne kadar hız yapar ve yokuş çıkabilirmi arkadaşlar bilen varsa lütfen cevap verin ?

 69. şerow dedi ki:

  valla blader bende yuki koşucu var beyniyle oynadım lastik yakabiliorum o kadar diyorum süper bisey .

 70. ebubekir dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende motoran juno war ve 35 basıyor ben bunu nasıl artırırım koltuğun altındamıdır yoksa gaz kolunun ordamıdır bir de koltuğun ordaysa tam neresinde bi anlatsanız (şimdiden tşkkrlr)

 71. mustafa dedi ki:

  slm bende ticari 3 teker arora 601 sz var cift motor .tek motorla duz yolda o enerjı yokuslarda 3 kisi zorlanmadan 40 km yol alıyor 30 yapıyor duzde 250 kg yuk banamısın demıyor 12*20.amp .48 volt 80 amp 3 gunde bir sarj edıyom pedal okuyucu geri vites hepsi var super ..peal dertegıyle 20 km fark atıyor.

 72. furkan dedi ki:

  slm stmax 406l kaç kilo taşır 2 kişide hızlı gidermi toplam 140 kiloyuz cvp gelirse sevinirim arkadaşımla beraber.

 73. musafa dedi ki:

  arkadaşlar ben stmax 406l almak istiyorum nasıl birbilen varsa yardımcı olabilr mi ?

 74. ibrahim dedi ki:

  bir sorum olacak size çift akülü elektrikli bisikletim var onun aküsübittiğinde orjinal aküsünün aynısını satarlarmı satmazlarsa normal akünü şarj edecek yeri varmı ve bisorum daha olacak çift akü kaç kğdır
  cevaplarsanız sevinirim

 75. Osman42 dedi ki:

  Arkadaşlar Bende Yuki Maraton Var . ALdığımda 20 25 Km hız yapıyordu.Hızını açtırmaya götürdüğümde adam hızını açtım dedi fakat değişen bişey olmadı O koltuğun altındaki fişi takınca 15 yapmaya başladı Yardım Pls.

 76. talha54 dedi ki:

  asya motor asbis in hız açma kilidi nerede bilen varsa lütfen cavaplayabilirmi acab

 77. ercan dedi ki:

  arkadaslar bende elektrikli alacam ama karar veremedi 1200 watt yüki marka

 78. unal07 dedi ki:

  slm arkadaslar kullanan acıklarsa sevınırım bu elektırıklı bısıkletler maxsımum kac hızacıktınız ve maxsımum kac kılometre gıttınız ve motorunzuun markasını yazarsanız sevinirim hıc yoktan daha ıyı bılgı vermıs olursunuz

 79. grafiker dedi ki:

  bugun elime beleş bi elektrikli bisiklet geçti şu honda today lerin kopyası olandan :D kasa aynı ve siyah renkli. yanda apachi yazıyor. 2 ay bende kalacak sonra sahibi geri alacak, bugun bütün gün dolaştım 45derceden daha dik yokuş ta çıktım inerken 70-80 km gördüm.
  düz yolda 50 km hızı geçiyor. görüntüsü performansı tam not aldı benden

 80. Enes dedi ki:

  Volta VS 3 modeli nasıl? Rica etsem araştırır mısız?

 81. kenan dedi ki:

  bende apachi jet var 1200 wat gidisi cok iyi rampalarida super tirmaniyo ise gidip geliyorum okmeydaninin yokuslari meshurdur yaklasik 25 km ful doluyken kullana biliyorum alcak arkadaslarindikkatine motor yokuslu ve duzyol karisik ancak bukadar gidiyo tam sarj bitiriyorum yaklasik 9 saat hatta bazen dokuzbucuk saat suruyo ama enfazla 25 km gidiyo cok fazla kilometre yapmiyo bilginiz olsun ama varya essek gibi tirmaniyo rampalari banamisin demiyo :)

 82. kasabalı 45 dedi ki:

  arkadaşlar bn 15 yaşındayım kral dünya alacagım nasıl iyimi ehliyet plaka istiyolar mı şimdideen teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

 83. Muharrem dedi ki:

  Slm arkadaşlar bende ümit elektirikli bisiklet var yeni aldım en fazla 50 km yapıyor kış olduğu için mi ve normalde kaç km yapar bilen varmı arkadaşlar cevap bekliyorum

 84. Ugur dedi ki:

  Arkadaşlar ben zevk için tatil köyünde binicem yani sokak aralarında şarjı tam doldurunca tahminen kaç saat sürerim ?

 85. EMRE dedi ki:

  Arkadaşlar bende sedan scl 2000l var hızlı deyil aküleri deyigtirdim yeni akü aldım hız aynı düşünüyorum ki akülerin w degeriyle oynasam bırazdaha hızlı gitmezmi mesela normal degerleri 48v 20ah dir bu degerleri yükselsem hızda deyişme olurmu

 86. çiko dedi ki:

  slm arkadaşlar ve admin güzel tanıtım ama sana bır soru akü tam bitmeden şarz etmememizi sölüyorsun ya yolda kalırsak. ben sarıya geldıgınde şarza koyuyorum arkadaşımda yukı var 3 senedir kullanıyor ama daha akü değiştirmiş değil 1 saatte takıp çıkarıyor 3 saatte tam boşalmasını zaten beklemıyor çok dikkatsiz kullanıyor nasıl soru bir cevap bekliyorum senden hadi balım…

 87. çiko dedi ki:

  emre kardeş benim bildiğim kadarıyla iş beyinde bitiyor aküyü değiştireceğine bir beyin alsaydın eski beyini elden çıkadıktan sonra akü yenileseydin daha mantıklı olurdu ama bir bakıma senın söylemiş olduğunda mantıklı vat yükselirse belki hızda yükselebilir ama en fazla 20 km yükselir

 88. ERHAN REİS dedi ki:

  ELEKTİRİKLİ HİÇ BİR SEYE YARAMAZ BEN KULLANIYORUM AKÜSÜ BOZULDU EVDEN CIKMIYO KİMSEYE TAVSİYE ETMEM YENİ AKÜ 480 LİRA ELEKTRİKLİYİ SATSAM O KAADAR ETMEZ 2 SENE FİLAN GÜZEL BİNDİM AMA SONRA BUM AKÜ FİYASKO

 89. berkay48 dedi ki:

  ekobıs extra ayda kaç tl yakar

 90. mert dedi ki:

  abilerim kardeşlerimm bende almayıı düşünuyorum 15 yaşındayımm polislik bi durum olrmuuu a1 ehliyet lazımmış heraldeee bana bilgi verirseniz sevinirimm

 91. zahit dedi ki:

  bende st max zwd 206l var akü sayısını artırmak istiyorum nasıl yerleştirecem daha güçlü bi beyin alırsam gücü artarmı

 92. evren dedi ki:

  bisanmi gecer elektirikli bisikletmi acil

 93. tokatlı10(Volta vs1 alacak dedi ki:

  Bakin bu siteyi 2,3 yildir takip ediyom herkez stmak. Yada ekobis maxi diyo mk zaten hepsi çin malı gecenlerde bi 406 ya araba carpti amk bildgin hasat oldu o yuzden alcaniz zaman sunlara dikat edin 1)wat gucu 1000 wattan yuksek olsun 2)alcaginiz zaman bi test surusu yapin o na gore. alin habide polis sizi asla durdurmaz bnm polis amcam ona dedim hic.kimse e.bisikletleri durdurmaz dedive bide size onerim Voltain yesni vs 1 modeli cikti kademeli ve dijital gostergeli arkadasa var 1.viteste35 2. Viteste 65 3. De 75 yapiyo jadi hereze kolay gelsin sorucak sorunuz olursa sorun

 94. deaqle4242 dedi ki:

  arkadaslar bende kral titan var sarjlıyla düzyolda 50km yapıyor . ama hızı düşük nasıl açtırabilirim ?

 95. Çağatay dedi ki:

  arkadaşlar bende stmax 206 l var ama tavsiye etmem stmax cobra 2000 en iyisi yokuş falan tanımıyo 200 kg taşıma kapasitesi var ve bi aküyle en az 80 km gidiyo

 96. faruk dedi ki:

  arkadaşlar st-max yeni aldığında ve daha sonrası kaç hız yapıyor ve kaç km yapıyor

 97. berkecan dedi ki:

  s.a st max dora var bende en fazla45kmh yapuyor diğer markalar 60-70 falan yapiyo bana yarim edin lutfen

 98. ibrahim arslan CANTUR SAMSUN dedi ki:

  ARKADASLAR BEN SAMSSUNDA KUBA MOTOR ELEKTİRİKLİ BAYİİSİYİM BENIMDE SIZLERE HEM CAZİP HEMDE KALİTELİ K-4 K-8 K-16 ELEKTİRİKLİ MODELLERİMİ GÖRMENİZİ TERCİ EDERİM TÜM VİZA KARTLARINA VADE FARKSIZ 12 AY TAKSIT PEŞİN ALIMLARDA %5 İNDİRİM FIRSATLARI MEVCUTDUR….. İRTİBAT NO: 0545 911 10 15 SAMSUN

 99. ilker dedi ki:

  STMAX KOBRA 2000 kullanıyorum çoğu yokuşu çıkıyo bilgisayar kontrollü beyine sahip olduğundan yokuşları çıkarken yavaş çıkıyo. buda motor kullanım ömrünü uzatıyo.bir şarjla 60-70 km gidiyo ve bu şarjda 1.5 kw elektrik harcıyo(60 krş.). arkadan ses geliyo diyen arkadaşlar bir parça sünger bu sesi ortadan kaldırıyo.maksimum hızı bende 63 km gördü.83 kgyim .gayet iyi çok dik yokuş çıkmak isteyen arkadaşlar 5000w modelleride var onları kullanabilirsiniz. Milastan motokal dan aldım gayet memnunum tavsiye ediyorum.

 100. Önder Deniz KAYA dedi ki:

  isim vermemde sıkıntı olmaz sanırsam çünki reklam amaçlı yapmıyorum eskişehirdeki arkadaşlar bizatihi gidip inceleyebilirler
  espark karşısında karavan gözlemenin paket için kullandığı 70 volt çıkışlı elektrikli bisikletine taktık 4 gün önce ve kullanım farkı olup olmadığını sorduk
  aldığımız cevaplar;
  1- gece kapanış saatinde şarja takınca (02.00 gece) sabah 8 de açılışta akü şarjı sarı yanarken cihazdan sonra yeşil yani full e yakın diye gözlemlemişler
  2- akü bitimine yakın olan güç kaybı büyük ölçüde azalmış voltaj dengesi enerji bitimine kadar dengeli seyrediyo anladığım kadarıyla ölçümlerimizdede bunu
  gözlemledik dolu yarım ve bitime yakın akülerdede oldukça kararlı bi voltajla karşılaştık
  3- ilk kalkış, hızlanma ve son hızda belirgin bi artış yok ama sürekli kullananlar hissedebilir farkı
  4- eski kullanımlarda menzilin 50 km nin oldukça altında olduğunu söylüyolardı (bisiklet 8 aylık) 36-42 km civarı, cihazdan sonra 51-52 km menzili yakaladılar

  not: bu kullanıcının cihazında arka çamurluk kırık ve beyin motor akü bağlantısı bir miktar su almış temizleyici kullandık ama korozyon tam temizlenmedi
  ilk bakımda o aparat değişince daha olumlu yönde fayda sağlanabilir

  dilim döndüğünce cihazın çalışma prensibinden bahsedeyim ; cihazın 2 ana görevi var

  birincisi motora ilk hareketi ve ara hızlanmaları verip hızı sabitleyene kadar aküden gereksiz ve yüksek akım çekmeyi engelliyor ve akımın doğru orantılı olarak voltajın dengesini kuruyor. bunun etkisi tasarruftan çok akünün ömrünü uzatmak

  ikincisi bisikletin gazını bıraktığınızda mevcut ivmenin verdiği kinetik enerjiyi kullanıp bisiklet durana kadar elektrik motoruna enerji vermek yerine bi jenaratör gibi kullanıp üretilen enerjiyi aküye geri verip sarj etmek buda demek oluyoki şehir içi sıkışık trafikte oldukça azalan menzili yukarı çekebilir. takip edenler bilir şu an bir çok yeni nesil araçta fren enerjisi geri kazanım sistemi mevcut benzer bi mantıkla çalışıyo. hatta bmw i3 için okuduğum forumlarda (tamamen elektrikli bi araç) sadece gaz pedalıyla kullanmak mümkünmüş sadece tamamen durmak için frene dokunmak yeterli oluyomuş yani sistem kullanımı o kadar ileri seviyeye taşınıyoki elektrik motorundan enerji kazanımı elde edilirken fren sistemi görevide görüyo

  umarım uzun yazıp sizi sıkmamışımdır, cihazla ilgili bilgi edindikçe paylaşırım burdan

 101. EMİRHAN dedi ki:

  bende yuki neon var 2800wat 60km yapıo düz yolda

 102. @EMİR@ dedi ki:

  13 yaşındayım bende yuki neon var 2800wat 60km yapıo düz yolda POLİS görse bi ceza yazarmı lütfen cevap yazın

 103. ibrahim dedi ki:

  abi ben yuki aldım ve şarjı hiç yok doldurm 2 saat ama yuki yavaç gidiyor acaba neden

 104. çaça dedi ki:

  Arkadaşlar bende agora 1500 woltluk elektrikli var gayet güzel 60 ve 45 kg dik bir yokuşu rahatlıkla cikiyor gayet memnunum

 105. Adem dedi ki:

  ArorA sarzli motor satılık tır daha sifir yer ankara

 106. enes dedi ki:

  bende asya volt 800 var dolu aküyle 40km hız yapıyor ve 20km yol gidiyor ne yapmalıyım ??

 107. isimsiz dedi ki:

  arkadaşlar şümdü ne kadar yol gideceğiniz moturun watt ına bağlu 2012 yılında aldığım 2000watt lık motor ile 55-60 da gidiyordum yaklaşık 65-70 km gidiyor geçen ay aldığım yani nisan 2015 te 5000 watt lık motor ile 75i hatta 80 i buluyorum (zorlasam geçerim ama korkuyorum) 160-180 km gidiyorum ama motorun fiyatı 3900 tl idi 4500 den inmişti indirimliyken aldım 200 watlığıda 1800 e almıştım

 108. Yiğithan dedi ki:

  Asyanın volt modelini asla almayın 15 km gidiyo aküyü değiştirdim 50 kiloyum gene 15

 109. Zafer dedi ki:

  Asya motor Wolt 800 almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar yorum yazabilir mi? Memnun musunuz?

 110. Caner Bostan dedi ki:

  Bendede stmax cobra 2000w.var çıkmadığı yokuş yok memnunum tavsiye ederim.

 111. Turgay dedi ki:

  Yuki orion 2000 hakkında yorum yapabilir misiniz.?

 112. Nazar dedi ki:

  St max Dora 1200’ün aküsünü tam doldursak tam olarak kaç km gider???

 113. Harun dedi ki:

  Elektrikli bisiklet aküsü yüzde kaça kadar dolar arkadaşlar ben yaklaşık 10 saat şarjda bıraktım ama %55 e kadar dolmuş

 114. Samet dedi ki:

  Bende falcon service 1500 var daha dün aldım. Gayet memnunum . işime yariyor. Öneririm.

 115. ümit can dedi ki:

  arkadaşlar bende st max 1500 dora var çok güzel düz yolda tam akü ile 70 km yapıyor.yokusta tek kısı ile 45 km yapıyo.yeni çıkti süper bişey tavsiye derim ha bu arada hızını sağ gaz kolunun altındaki sigorta kablosu var onu birrbirinden ayırın hız sigortası o onu ayırmadan 45 km yaparsın ayırınca 80 km kapiş :D

 116. Mevlut dedi ki:

  Arkadaslar bende yuki 1000w var 50km mesafe ve hız olarak 60-80 yapio öneririm çok iyi bence

 117. umut dedi ki:

  Bu siteyi kesfettigim zaman İlkokula gidiyordum şimdi askerlik çağına geldim admin elektrikli bisikletin ne durumda.

 118. Orhan tunç dedi ki:

  Arkadaslar daha 1 ay once ikinci el az kullanilmis 8 aylik yuki midilli yk12 3 tekerli olani aldim. 1000 w 60 volt 20 amperlik aku var. Motor duz,yokus,rampa karisik te kisi en fazla 25 km yol gidiyo 25 km maksimum hizi var. Bu degerler normal mi anlmadim.yukaridaki diger yorumlara baktim diger markalar hi olarak ve mesafe olarak benimkinin iki kati.

 119. mehmet ali dedi ki:

  stmax bora 800 var ama hızlı gitmşyor

 120. mehmet ali dedi ki:

  stmax bora 800 var ama neden şarj cabuk bitiyor

 121. mehmet ali dedi ki:

  stmax bora 800 kullananlar cevap yazsın

 122. Nilgül dedi ki:

  Orhan Tunç bey, aynı model bendede var dört yıl oldu, ikinci elde sıkıntı var bence 55-60 km hız yapıyor dolu iken şarjı azalıncada 45-50 yapıyor aküsü yeni bitti sayılır ama gene kısa mesafeler gidip geliyorum, biz üç kişi yani 170 kg ağırlıkla gidiyorduk.. sizin motorun aküsü azalmıştır sanırım gidip ölçtürün..

 123. Umut dedi ki:

  Arayan vardır bu yorumu. bende Stmax dora 1200 var. Kışın dışarıda kaldığı için 30 35 km mesafe kat eden akü öldü ve en fazla 7 8 km gitmeye başladı. Bende yeni aküler taktım hepsini yeniledim. kendi orjinal aküleri 12 V 20 Ah iken ben 12 V 24 Ah lik aküler taktım ve şu an şehir içinde bile 55 60 km yol gidebilirken uzun yolda tahminimce 75 80 hatta 85 km yol gidebileceğine inanıyorum. Bakalım salı günü sabah erkenden Konya merkezden 61 km uzaklıkta olan Çumra-Türkmencamili köyüne yola çıkacağım. eğer ulaşır isem foruma yazar herkesin içini rahatlatırım :)

 124. Ozcan dedi ki:

  Arkadaşlar bende yuki 3000waat elektrikli motor var 150kg ağırlıkla kaç km yol gidebilirim. Lütfen acil cevap taşır.

 125. Nursen dedi ki:

  Merhabalar; Mondial marka 2 kişilik 3 tekerlekli bir elektrikli motorsiklet aldım. Fakat kullanamıyorum ; çünkü gaz verdiğinde aniden fırlıyor; gaz kesici ya da kalkış hızını azaltmak için ne yapabilirim?

Sayfaya yorum eklemek için aşağıdaki formu kullanın:

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazıp gönderebilirsiniz.

Lütfen aşağıdaki işlemi rakamla tamamlayın.

*