Elektrikli Bisiklette Hız Nasıl Arttırılır?


Türkiye’de satılan elektrikli bisikletlerin maksimum hızları saatte 25km. Bu hız şehir içinde bir yerden bir yere gitmek için yeterli olabilir ama kullanıcılar bir süre sonra bu hızın yeterli olmadığını düşünüyor ve elektrikli bisikletin hızını artırma yöntemleri aramaya başlıyor. Aslında bu hızı artırmanın çok basit bir yolu var…

Elektrikli Bisikletlerde Maksimum Hız Ortalama: 25km/h

Sokaklarda sayısı giderek artan elektrikli bisikletler günlük hayatı çok kolay hale getiriyor. Ticari olarak olmasada kişisel ihtiyaçlardan dolayı yapılan kısa mesafeli yolculuklar için büyük bir çözüm olan elektrikli bisikletlerin hızları da acaba tatminkar mı? Bu konuda firmaların üretikleri elektrikli bisikletlerin hızları genelde saatte 25km. Oldukça yavaş görünen bu hız ara sokaklarda iş görebilir ama trafiğe çıktığınızda sıkıntı yaratabilir. Çünkü trafiğin hızla aktığı bir yolda elektrikli bisiklet ile 25km hızla hareket etmeniz tehlikeli olabilir. Peki bu hız nasıl artırılabilir?

Elektrikli Bisiklet Hız Arttırma Yöntemleri

Elektrikli bisikletlerin bazı modellerinde maksimum hız 25km/h bazılarında ise 40km/h olarak belirtiliyor. Ancak kullanıcıların çoğunun bilmediği bir nokta var o da bu hızı yükseltebileceğiniz. elektriklibisiklet.gen.tr olarak denediğimiz elektrikli bisiklet modelinde bunu nasıl yaptığımızı açıklayalım:

Direksiyonun sağ kolunda gaz verdiğimiz yerin hemen altında (resimde daire içine aldığımız) bir sigorta bulunmakta:

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme aktif)

İşte bu sigorta elektrikli bisikletlerde hız kesme emniyetidir. Eğer sigorta yukarıdaki resimdeki gibi kapalı olursa tam gaz verseniz bile maksimum hızınız 25km’yi geçmez. Genelde bisikleti yaşça küçük birine vermek istediğiniz zaman emniyeti elden bırakmamak için kullanabileceğiniz bu hız kesme yöntemini kaldırmak için yine aynı sigortayı aşağıaki resimdeki gibi açık konuma getirmemiz yeterli:

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme pasif)

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme pasif)

Sigortayı şekildeki gibi açık konuma getirdiğinizde tam gaz verdiğinizde maksimum hızınızın 40km’ye çıktığını göreceksiniz.

 • Bazı modellerde hız artırmak için kullanılan sigorta yukarıdaki resimlerde görüldüğü gibi direksiyon kolunun hemen altında bulunamayabiliyor. Bazı modellerde koltuğun altında da bulunabilen bu sigorta bazı modellerde çok daha farklı yerlere yerleştirilmiş olabiliyor. Bu konuda elektrikli bisikletinizin üretici firmasıyla irtibata geçebilirsiniz.
 • Bazı modellerin maksimum hızı 24km/h’dir ve artırılamıyor. Bu durumda elektrikli bisikletinizi satın almadan önce hız konusunda mutlaka ayrıntılı bilgi edinin.
You can leave a response, or trackback from your own site.

“Elektrikli Bisiklette Hız Nasıl Arttırılır?” yazısına 886 yorum yapılmış:

Sayfalar: « 126 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 »

 1. 787. ahmet dedi ki:

  …Selam arkadaşlar 03/04/2015 cuma günü şirinyer hipodromun orda at heykellerinde trafik polisleri ELEKTRİKLİ BİSİKLETE A2 EHLİYETim yok diye ceza yazdılar. itiraz ettim bisikletimi bağlayıp otoparka götüreceklerini söylediler. itirazımı İzmir Sulh Ceza Hakimliğne yapacağımı belirttiler . BİLGİNİZE..

 2. 788. adem dedi ki:

  arkadaslar st max elektirikli bisikletin hiz kesicisi koltugun altinda beyinden gelen iki siyah soket war ince onlardir ben cikardim baya farketti ucuyorum amabduramiyorum :)))

 3. 789. ABDULLAH dedi ki:

  Hız artırmak için akü eklenir, her eklenen akü son hızı 10-12 km kadar arttırır. Tabi akü eklendiği için şarj makinesi değişimi gerekir, bunun yanında orjinal aküler yeni değilse eklenen sıfır aküleri de kısa sürede eskitip sıkıntıya sokar. Ayrıca akü sayısının dolayısıyla hızın artırılması şarjın çabuk bitmesi yanında akü ömrünü de kısaltır.

 4. 790. Sadık dedi ki:

  Arkadaşlar bende (yls nasıl hız artırabilirim

 5. 791. ali dedi ki:

  Ya arkadaslar bi tane elektirikli aldım, ikinci el akusuz hiç bişeyi bozuk deil ama boyle arka tarflı catlak birax bi aku sipariş verdim ama hala bisey anlamıyom cocuk kilidinide bulamiyorum napıyım tavsiye verirmisiniz

 6. 792. hasan dedi ki:

  Arkadaslar 1200 wat falcon active war ama saatteki hızı 45 km cocuk kilidi nerde oldugunu bilen warsa yazsn :)

 7. 793. cüneyt dedi ki:

  bende yuki moni var 2700w sağ hız kolundaki vites gibi olan bi alet var ekonomik normal hızlı gibi mod ları vardı ben bunu alırken bu zor çalışıyordu söyledim. bunu servisten yenisini isteriz dediler bende sorun olmaz dedim aldım şimdi 5 ay oldu hiç çalışmıyor ve hala gelmedi bunu tamir ettirebilirmiyim veya servisi ne diyerek zorlayabilirim bide çocuk kilidini açtılar ama pek bi hız farkı olmadı benimle dalgamı gećtiler acaba ben nereden açabilirim koltuğun altında olduğundan eminim ama hangisi olduğunu bilmiyorum.yardımcı olurmusunuz.

 8. 794. misafir dedi ki:

  slm beyler bende e mon classic var nerde bu sigorta.bulamadım yardımcı olurmusunuz… herkese iyi akşamlar:)

 9. 795. Doğukan dedi ki:

  Arkadaşlar ben st max alfa 1200 ya da 1500 almak istiyorum sizce nasıl önerileriniz nelerdir ancak 1500 olanların ak7yü çabuk öldürdüğü nü duydum doğrumudur.yardımcı olursanız sevinirim :-) :-D

 10. 796. Doğukan dedi ki:

  Bide stmaxalfa 1200 lerin çocuk kilidi nereden açılıyo biliyomusunuz

 11. 797. yuki planet dedi ki:

  Bende yuki planet var 3000 Vt ddüzyolda 45 yyapıyor ssigortasının yerini bilen varmi

 12. 798. Durmuş dedi ki:

  benim elektrikli arora yls kırmızı bunun neresinde yardımcı olunuz acill

 13. 799. Selecon dedi ki:

  elektrikli bisiklete nasıl modifiye yapabilirim yardımcı olur musunuz beyaz st max 406 wat yardım ederseniz bana teşekkür ederim

 14. 800. serkan dedi ki:

  arkadaşlar bende salcano e-nova 3000w var.çocuk kilidi nerde bilen varmı?
  teşekkürler..

 15. 801. nuri karagülle dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. elimde motoran mtz 3000 var 45 km/h gidiyor bu sürat şehir dışında çok az kalıyor.Gaz kolunun altında kablo yok fakat motoran firmasını aradım dedilerki,evet bir kilit var ve ben beyinde olduğunu düşünüyorum ve öylede çünki aynı modelin değişik kasasındaki beyini inceleme fırsatım oldu ve dedğiniz kabloyu gördüm sizce anlatığımı olayı gerçekleştirsem daha’da hızlanırmı?

 16. 802. Şant işcan dedi ki:

  Selam arkadaşlar bende kral beta 3000 var 25 km yi aşamıyorum nasıl artırabilirim hızını bilen varmı? ilginize Şimdiden teşekkürler

 17. 803. tunahan dedi ki:

  arkadaşlar bende yuki 2000 var 50km geçmiyor hızını nasıl açabilirim

 18. 804. tugberk dedi ki:

  Arkadaşlar Ben Kuba1500 Kullanıyorum Düz Yolda çift kişi 75 Vuruyo 60 Kmde Yol Götürüyo Bu Hıza Ulaşmak İstiyenler Bana Ulaşsın Anlatım

 19. 805. burak dedi ki:

  bende falkon aktive 1200 var 45 yapıyo hızını nerden açabilirim lütfen yardım bi de falkon aktivenin aküsü jel mi

 20. 806. tugberk dedi ki:

  Arkadaşlar Siz Bana Ulaşın Ben Size Yaptırcam Ya

 21. 807. tugberk dedi ki:

  Arkadaşlar Kuru Akü Hepsi

 22. 808. Hasan dedi ki:

  Kral teta 1500 luk vovuk kilidi nerede arkadaslar gaz kolun orda yok avil yardim

 23. 809. fatih dedi ki:

  slm arkadaşlar bende yuki maraton eb02 var hızı 25 di kilidi açtırdım 35 gidiyor

  normalde 40 gidiyormuş benimki 35 diyor bilen varmı

 24. 810. gokhan dedi ki:

  Volta vs2 elektirikli motosikletin hız kesme kilidi nerde bilen varmi

 25. 811. Rahmi dedi ki:

  Bende falcon 925 var hizini nasil acabilirim lutfen yardimci olun

Sayfalar: « 126 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 »

Sayfaya yorum yazınız

Lütfen aşağıdaki işlemi rakamla tamamlayın.

*