Elektrikli Bisiklette Hız Nasıl Arttırılır?


Türkiye’de satılan elektrikli bisikletlerin maksimum hızları saatte 25km. Bu hız şehir içinde bir yerden bir yere gitmek için yeterli olabilir ama kullanıcılar bir süre sonra bu hızın yeterli olmadığını düşünüyor ve elektrikli bisikletin hızını artırma yöntemleri aramaya başlıyor. Aslında bu hızı artırmanın çok basit bir yolu var…

Elektrikli Bisikletlerde Maksimum Hız Ortalama: 25km/h

Sokaklarda sayısı giderek artan elektrikli bisikletler günlük hayatı çok kolay hale getiriyor. Ticari olarak olmasada kişisel ihtiyaçlardan dolayı yapılan kısa mesafeli yolculuklar için büyük bir çözüm olan elektrikli bisikletlerin hızları da acaba tatminkar mı? Bu konuda firmaların üretikleri elektrikli bisikletlerin hızları genelde saatte 25km. Oldukça yavaş görünen bu hız ara sokaklarda iş görebilir ama trafiğe çıktığınızda sıkıntı yaratabilir. Çünkü trafiğin hızla aktığı bir yolda elektrikli bisiklet ile 25km hızla hareket etmeniz tehlikeli olabilir. Peki bu hız nasıl artırılabilir?

Elektrikli Bisiklet Hız Arttırma Yöntemleri

Elektrikli bisikletlerin bazı modellerinde maksimum hız 25km/h bazılarında ise 40km/h olarak belirtiliyor. Ancak kullanıcıların çoğunun bilmediği bir nokta var o da bu hızı yükseltebileceğiniz. elektriklibisiklet.gen.tr olarak denediğimiz elektrikli bisiklet modelinde bunu nasıl yaptığımızı açıklayalım:

Direksiyonun sağ kolunda gaz verdiğimiz yerin hemen altında (resimde daire içine aldığımız) bir sigorta bulunmakta:

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme aktif)

İşte bu sigorta elektrikli bisikletlerde hız kesme emniyetidir. Eğer sigorta yukarıdaki resimdeki gibi kapalı olursa tam gaz verseniz bile maksimum hızınız 25km’yi geçmez. Genelde bisikleti yaşça küçük birine vermek istediğiniz zaman emniyeti elden bırakmamak için kullanabileceğiniz bu hız kesme yöntemini kaldırmak için yine aynı sigortayı aşağıaki resimdeki gibi açık konuma getirmemiz yeterli:

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme pasif)

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme pasif)

Sigortayı şekildeki gibi açık konuma getirdiğinizde tam gaz verdiğinizde maksimum hızınızın 40km’ye çıktığını göreceksiniz.

 • Bazı modellerde hız artırmak için kullanılan sigorta yukarıdaki resimlerde görüldüğü gibi direksiyon kolunun hemen altında bulunamayabiliyor. Bazı modellerde koltuğun altında da bulunabilen bu sigorta bazı modellerde çok daha farklı yerlere yerleştirilmiş olabiliyor. Bu konuda elektrikli bisikletinizin üretici firmasıyla irtibata geçebilirsiniz.
 • Bazı modellerin maksimum hızı 24km/h’dir ve artırılamıyor. Bu durumda elektrikli bisikletinizi satın almadan önce hız konusunda mutlaka ayrıntılı bilgi edinin.
You can leave a response, or trackback from your own site.

“Elektrikli Bisiklette Hız Nasıl Arttırılır?” yazısına 886 yorum yapılmış:

Sayfalar: « 123 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 3336 »

 1. 662. nurettin dedi ki:

  arkadaşlar ben zwd 406l 500 watt alacağım ona pld beyin taktıracağım pld beyin fiyatı 200 tl motorun fiyatı 1.600 tl yokuşta bayılmıyor çok hızlı oldu ve hız açtım kalkarken patinaj çekerek kalkıyor çok hızlı ve seri tavsiye ederim…

 2. 663. semih dedi ki:

  Bilader St-max 206L Modelinde Sigorta Nerdedir? Acil Cevap Verirsen Sevinirim Saygılarla..

 3. 664. erhan dedi ki:

  slm
  ben yalovada ikamet ediyorum
  evim yokuşun sonunda
  aroranın eletrikli romorklu bi modeli var
  3,200tl çok hoşuma gitti
  acaba yokuşta sorun yaşarmıyım
  si,zin tavsiyeve önerilerinizi bekliyorum
  saygılarımla

 4. 665. sefa ayaz dedi ki:

  Merhaba benim elektrikli bisikletim st-max zwd 406 bu gosterdigin sigorta benim elektrikli bisikletimde yok yardimci olurmusunuz

 5. 666. ozan dedi ki:

  bende ışılda apachı jet var 55 km yapıyor onu nasıl hızlandırabilirim

 6. 667. cxxbayy dedi ki:

  öncelikle karamandan slmlar arkadaslar alacaksanız hiç düşünmeden kral akıncı tavsiye ederim hız normal 45 50 güç hiç sormayın 2 kişiyle yokuşlarda hiç zorlamıyor sarj 70 80 km gidiyor cok memnunum tavsiyede ederim eğer bir elektrikli bisiklet düşünüyorsanız hiç düşünmeden gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz

 7. 668. berkecan dedi ki:

  Admin abi merhaba bende st max dora var en fazla 45 yapiyor bunun kilidi nerede bana acil bilgi verirmisin lutfen şimdiden ALLAH RAZI OLSUN

 8. 669. Burak ATALAY dedi ki:

  berkecan beyinin yerini bilionmu
  1- beyinin yanında siyah/beyaz poşetle bağlanmış bi kablo dizini var.
  2- o poşeti sök
  3- orada 2 soket var
  4- teker teker dene zaten iki tane :D

 9. 670. berkecan dedi ki:

  abicim o zaman ne kadar hızda gidecektir bilgiler için teşekkürler

 10. 671. Burak ATALAY dedi ki:

  berkecan facebook adresini at oradan konuşalım sana sormak istediğim bişeyler var :D

  tek kişi (55 kilo) denedim 72.5 bastı arabayla denedik oradanda tutuo ama fazla kullanırsan akü ömrünü ciddi oranda azaltır.
  bide akü tam boşalmadan aküyü şarj etme

 11. 672. berkecan dedi ki:

  Abi berkecan atar yaz soma sen ne

 12. 673. berkecan dedi ki:

  ABİ SENİN DEDİĞİN ŞEYİ YAPTIM POŞETİN İÇİNDE 2 TANEDEN FAZLA SOKET VARDI :) BEN HİÇ BİŞEY YAPAMADIM BİR TANE ŞİYAH KÜÇÜK SOKET VARDI O ÇOCUK KİLİDİYDİ O ÇIKIKTI BEN ONU TAKTIM 30 YAPTI ÇIKARDIM 45 HALA AYNI ANLICAN ABİCİM POŞEDİ SADECE AÇTIM BİŞİ YAPMADIM :) LÜTFEN BİRAZ DAHA AYRINTILI SOLERMİSİN BUNU ÇÖZELİM ARKADAŞLAR DALGA GECİYO ABİ :D YARDIM :) TESEKKÜRLER FACE ADRESİMİ VERDİM BİRAZ UZUN OLDU :)

 13. 674. sefa dedi ki:

  Abicim bende yuki moni yk-10 var katologta 80km hız yazıyor ama ben daha 25i geçemedim bunun emniyeti falan var mı varsa neresinde bana Bi yardımcı olun lütfen :(

 14. 675. Burak ATALAY dedi ki:

  BERKECAN hız arttırma dediğimiz zaten çocuk kilididir. o zaman o servisten o motorla çıkmış yapacağın birtek şey var oda beyini değiştirmek. üzgünüm :(
  bide kaç senedir kullanıosun motoru faceden yaz

  SEFA hiç o motoru kullanmadım.ama araştırırım .genellikle yukilerde koltuk altında bulunuyor çocuk kilidi.bi dene orada bi poşetle bağlanmış soket dizini var ama koltuk altındaki bi kapak var orayı kaldırınca olacak.Tekrar sölüyorum hiç kullanmadım fakat orada olması lazım.oradaki soketleri çıkar tak dene bi.

 15. 676. İlbey Türkan dedi ki:

  Bende yukı dunya yk-05 vr katalogunda 60 km hız yapıyor ama 45i gecmıyor yardımcı olu n lutfen

 16. 677. Burak ATALAY dedi ki:

  kardeşim o motoru kullanmadım fakat koltuk altındaki bagaj varya orada tornavida ile vidaları sök orada bi soket dizini olması lazım varsa teker teker dene olur inşallah.

 17. 678. rec dedi ki:

  MERHABA sefa YUKİ MONİ KOLTUĞU SÖKÜYORSUN ALTDA DURAN BEYİNİ GÖRECEKSİN O BEYNİN ÜSTÜNDEN CIKAN BEYAZ BİR KABLO VAR O KABLOYU SÖK VE MOTOR 45 KM İLE 50 KM ARASINDA GİDECEK YUKİ MONİ PİYASAYA ÇIKMADAN ÖNCE BENDE ÇOK ARAŞTIRMASINI YAPTIM 80 km HIZ DİYORDU BİRDE DİĞER 1200 WATLAR’İLE KARŞILAŞTIRDIĞIMIZDA CİDDİ FARK VAR DİYORDUM AMA HİÇ BİR FARK YOK MOTOR ÇOK AGIR 140 KĞ VE MAX HIZ 45 50 KM BU MOTOR BU PARA YAPMAZ ALMAYIN… EYER İMKAN VARSA GİDİN YONJA ALIN 115 KM HIZ LİTYUM BATARLA BUNLAR GİBİ JEL VE KURU AKÜ TİPLERİ DİĞİL VE 115 KM HIZ YAPIYOR EVET PAHALI AMA DEĞER EYER İMKAN BU MOTORA EL VERMİYORSA KUBA MARKA 1200 WATLIK MOTORU TEST EDİN DERİM.

 18. 679. halil dedi ki:

  kuba k 12 var 50 yapıyo son hız çocuk kilidi varmı varsada açıkmı bende kapalımı şimdiden teşekkürler

 19. 680. Burak ATALAY dedi ki:

  çocuk kilidi açıktır kardeş :D

 20. 681. Furkan dedi ki:

  Sa arkadaşlar bende Asya Asbis var 30 km hızla gidiyor acaba bunun hızını nasıl arttırım 45 km hızla gitse yeter beyin alsam hızı artarmı alırsam hangisini alim lütfen cevap verin teşekkürler.

 21. 682. şenel ınce dedi ki:

  Stmax 406L elektirikli bisikletlerde hız artırma kiti oturma selesinin altında bulunan şarz girişinin altında tek vida ile sökülen kapağın içinde ben soketi çıkardım ama pek hızlanmadı..

 22. 683. emre dedi ki:

  abicim şimdi yuki Jüpiter motor çocuk kilidi nerde bir bu motor açılır diolar doğrumu

 23. 684. Burak ATALAY dedi ki:

  Kardeşim motorun hızı açılır doğru fakat şarjı çok çocuk kilidi koltuğu sök altında soket dizini var tek tek çıkar dene :-D
  e bisiklet hakkında bilgi almak için ; facebook.com/burak109 hayırlı bayramlarr :-D

 24. 685. Burak dedi ki:

  merhaba bende motoran juno var hızı 30 45 50 yapabilmek için ne yapabiliriz lütfen yardımcı olunuz ..

 25. 686. Muhammet dedi ki:

  Arora YLS 08 z 250-nin hız arttırma sigortası neresindedir bilen varmı? Acil ! Teşekkür ederim.

Sayfalar: « 123 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 3336 »

Sayfaya yorum yazınız

Lütfen aşağıdaki işlemi rakamla tamamlayın.

*