Elektrikli Bisiklette Hız Nasıl Arttırılır?


Türkiye’de satılan elektrikli bisikletlerin maksimum hızları saatte 25km. Bu hız şehir içinde bir yerden bir yere gitmek için yeterli olabilir ama kullanıcılar bir süre sonra bu hızın yeterli olmadığını düşünüyor ve elektrikli bisikletin hızını artırma yöntemleri aramaya başlıyor. Aslında bu hızı artırmanın çok basit bir yolu var…

Elektrikli Bisikletlerde Maksimum Hız Ortalama: 25km/h

Sokaklarda sayısı giderek artan elektrikli bisikletler günlük hayatı çok kolay hale getiriyor. Ticari olarak olmasada kişisel ihtiyaçlardan dolayı yapılan kısa mesafeli yolculuklar için büyük bir çözüm olan elektrikli bisikletlerin hızları da acaba tatminkar mı? Bu konuda firmaların üretikleri elektrikli bisikletlerin hızları genelde saatte 25km. Oldukça yavaş görünen bu hız ara sokaklarda iş görebilir ama trafiğe çıktığınızda sıkıntı yaratabilir. Çünkü trafiğin hızla aktığı bir yolda elektrikli bisiklet ile 25km hızla hareket etmeniz tehlikeli olabilir. Peki bu hız nasıl artırılabilir?

Elektrikli Bisiklet Hız Arttırma Yöntemleri

Elektrikli bisikletlerin bazı modellerinde maksimum hız 25km/h bazılarında ise 40km/h olarak belirtiliyor. Ancak kullanıcıların çoğunun bilmediği bir nokta var o da bu hızı yükseltebileceğiniz. elektriklibisiklet.gen.tr olarak denediğimiz elektrikli bisiklet modelinde bunu nasıl yaptığımızı açıklayalım:

Direksiyonun sağ kolunda gaz verdiğimiz yerin hemen altında (resimde daire içine aldığımız) bir sigorta bulunmakta:

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme aktif)

İşte bu sigorta elektrikli bisikletlerde hız kesme emniyetidir. Eğer sigorta yukarıdaki resimdeki gibi kapalı olursa tam gaz verseniz bile maksimum hızınız 25km’yi geçmez. Genelde bisikleti yaşça küçük birine vermek istediğiniz zaman emniyeti elden bırakmamak için kullanabileceğiniz bu hız kesme yöntemini kaldırmak için yine aynı sigortayı aşağıaki resimdeki gibi açık konuma getirmemiz yeterli:

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme pasif)

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme pasif)

Sigortayı şekildeki gibi açık konuma getirdiğinizde tam gaz verdiğinizde maksimum hızınızın 40km’ye çıktığını göreceksiniz.

 • Bazı modellerde hız artırmak için kullanılan sigorta yukarıdaki resimlerde görüldüğü gibi direksiyon kolunun hemen altında bulunamayabiliyor. Bazı modellerde koltuğun altında da bulunabilen bu sigorta bazı modellerde çok daha farklı yerlere yerleştirilmiş olabiliyor. Bu konuda elektrikli bisikletinizin üretici firmasıyla irtibata geçebilirsiniz.
 • Bazı modellerin maksimum hızı 24km/h’dir ve artırılamıyor. Bu durumda elektrikli bisikletinizi satın almadan önce hız konusunda mutlaka ayrıntılı bilgi edinin.
You can leave a response, or trackback from your own site.

“Elektrikli Bisiklette Hız Nasıl Arttırılır?” yazısına 884 yorum yapılmış:

Sayfalar: « 117 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 2736 »

 1. 510. ünal dedi ki:

  hangi model varmıki hız attırma soketi

 2. 511. arif dedi ki:

  (arkadaşlar yuki EBO2 aldım ilk 25 ile gidiyordu koltuğun altından fişi açtım arabayla ölçtük 75 yapıyor nasıl oldu anlamadım ama güzel oldu sizede öneririm) sen ne yazdın arkadaş yalana bak

 3. 512. keyfdeliKaN dedi ki:

  arkadaşlar şarlı alcam bi yardım et de ben ona görü bakım

 4. 513. özgür dedi ki:

  slm arkadaşlar 2011 model stmax 406L bisikletim var. Ihtiyaçtan dolayı satacağım. Aküsü 2 aylık daha 480 tl ye taktırdım. Geçtiğimiz hafta da fren balatalarını değiştirdim. Kız gibi bi bisiklet hız ayarı da açık jet gibi gidiyo. 500 tl ya bırakacam fiyatı izmir yeşilova mahallesindeym.05554905175

 5. 514. onur dedi ki:

  jantları 16cm ise 25-40 km 18cm ise 60 km hız yapar büyük teker takarsan hızlanır .. motor kontrolü beynin ise iki tipi var küçük olansa 20 km hız yapar hiç yokuş çıkmaz ..

 6. 515. bir bilen dedi ki:

  arkadaşlar bir çok e-bisiklette gördüğünüz göstergedeki rakamlar devir dir arka tekerdeki motorun devrini ölçer ve verir. km/h yazmasına bakmayın. türkiyede bir iki model km saati kullanıyor bunları biri vitobis. bende likya modeli var 1200w süper bir alet çokta memnunum. çoçuk kilidi olayına gelince . bir çok modelde beyin üzerinde birbirine köprü yapılmış iki adet kablo bulunur bunlardan birisi hız sabitleyici diğeri ise çoçuk kilididir. çoçuk kilidinin jakını ayırdığınızda motorunuz daha hızlı gidecektir motorunuzun katedeceği mesafe düşecektir.hız sabitleme ise siz 20km/h hızda sabit gazla gideken ortalama olarak 5sn gibi bir sürede devreye giren bir sistemdir sabit hızda giderken gazdan elinizi çektiğinizde motorunuz sanki gaz veriyormussunuz gibi kendi otomatik o hızda gitmeye devam eder bi nevi araçlardaki cruse kontrol sistemi gibi çalışır siz birdaha firene basıncayakadar sistem bu şekilde devam eder fren yapınca devreye gider.

  elektrikli bisikletinizin daha hızlı gitmesi için volt yükseltmeniz gerekir bunun içinde beyin ve arka tekerdeki sargıyı değiştirmeniz gerekir. ama benim bisikletim daha fazla yol yapsın derseniz amper yükseltmeniz gerekmektedir. moto sikletinizde kullanılan akü 12V/20Ah lik bir aküyse ölçü büyümeden akü değişim zamanı geldiğinde 12V/24Ah veya amperi daha yüksek bir aküyle değiştirmenizi tavsiye ederim.

  ama genede unutmayınki ne kadar elektrik depolarsanız okadar yol katedersiniz. bunu üzerinde taşıyacağınız yük. fren sıkılıkları, havanın soğuk veya sıcak olması, şehir içi kullanım, yokuş çıkma gibi durumlar çok fazla etkiler kısa bir deyimle siz ne kadar fazla yüklenirseniz o motora o okadar fazla akım çekeceğinden aküleriniz daha çabuk bitecektir. Bir aracın şehir içi ve şehirler arası yakıt tüketimi nasıl farkediyorsa e-motosikletinizdede doğru orantılıdır.

  iyi günler

  bir bilen

 7. 516. göksel dedi ki:

  arkadaşlar benimkinin modeli ZWD 406 L hız kilidi varmı acaba?

 8. 517. OSMAN dedi ki:

  arkadaslar cansın sunyy 600 ve cansın sunny 800 modellerınde ehlıyet gerekıyor mu yardmcı olrsanz sevnrm ?

 9. 518. serkan dedi ki:

  selamın aleyküm arkadaşlar bende es 2 mondial var hızını arttırmak istiyorum bilen varsa yardımcı olsunn parası neyse verirm istanbuldayım görüşelim :?

 10. 519. şahin dedi ki:

  bende st max 406 l var hız kilidi nerede

 11. 520. Kaplan dedi ki:

  Bende Asbis Var Asyanın tek ürettiği elektiriklisidir çekiş gücü diğerlerine göre daha ii dir ama hızı 35-40 v.s 1,5 yıl oldu MAŞALLAH bişe yok tavsiye ederim Tekerlek patlama sorununa çözüm buldum dublex enn ii si

 12. 521. ahmet dedi ki:

  101 kanunı aldı 4 gun oldu km 25 yapıyor nasıl hızlandıra bilirim cevap beklıyorum arkadaslarkanunı kullanan arkadslardan cevap bk

 13. 522. ker dedi ki:

  http://image.cdn.sahibinden.com/photos/76/25/71/big_74762571ru3.jpg

 14. 523. kerim dedi ki:

  admin kardeş biraz önce link yolladım bu motor kaç yapar

 15. 524. ebubekir dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bende motoran juno war hız kilidi tam neresinde söylerseniz sewinirim lütfen arkadaşlar gaz kolunun orasındamı??(şimdiden teşekkürler)

 16. 525. mustafa demircan konya dedi ki:

  bende resimdeki motorun aynısı var onu açtığımız zaman 40 yapıyor

 17. 526. umut dedi ki:

  Arkadaşlar Motoran Tangy nin hız sınırlamasını kaldırmak için koltukaltındaki tüm kabloları söktüm taktım ama fark yok 30 a çıkıyo en çok tangy de kablo rengini veya tam yerini söyleyebilecek bir arkadaş var mı servisi dahi aradım getirin bakalım diyorlar ve bana çok uzak bir arkadaş lütfen tardım etsin şmdiden teşekkürler.

 18. 527. erdem dedi ki:

  ben zwd 406 alacğım hangisinde daha hızlı olursa on dan alayım lütfen bilgilendirin
  05533188900

 19. 528. ebubekir dedi ki:

  Arkadaşlar bende motoran juno var 35 basıo hız kilidi nerdedir (İLGİLENİRSENİZ SEWİNİRİM)Yokuş çıkması süperr tavsiye ederim

 20. 529. alperen dedi ki:

  bende stmax zwd206l war onun hız kilidi nerde ?

 21. 530. ebubekir dedi ki:

  bende motoran juno war koltuğun altındamı hız kilidi bi bilenvarsa yardımm

 22. 531. enes dedi ki:

  bende sedan model elktrikli bisiklet varrr acabe bunun hız arttırma soketi nerde bi yardımcı olur musunuzz…

 23. 532. Alperen dedi ki:

  bende stmax zwd206l war onun hız kilidi nerde

 24. 533. MehmeT dedi ki:

  arkadaşlar, ben sipariş ettim kendime e bike. ST MAX ZWD 406l adında elektrikli motorsiklet :D

  arkadaşlar ben baktım en fazla 25 devir saati diyor. yani ibreye bakacak olursak. oradaki kadında bana dedi en fazla 25 hız yapar dedi. ama ben onun sözüne kanmadım çünkü o onları derken ben tornavdayla açılan bölüme baktım ve kilit söketinin nerede olduğunu buldum :D :D :D hehehehhe

  arkadaşlar. hız kilidini açarsam ben motora bişey olmaz demi ??
  akü ömründe azalma
  motoru zorlama
  beyin yanması

  vs. vs.

  ve bunun gibiler :(

  arkadaşlar bide dediğim gibi ibrede 25 devir saat i diyor maximum.
  ibreyi değiştirme imkanım var mı ? yoksa patlar gibime geliyor.

  saygılar …

  bu arada e bike’m yarın geliyooooor :D

 25. 534. salih dedi ki:

  arkadaşlar genellikle gazın ordadır

Sayfalar: « 117 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 2736 »

Sayfaya yorum yazınız

Lütfen aşağıdaki işlemi rakamla tamamlayın.

*