Elektrikli Bisiklette Hız Nasıl Arttırılır?


Türkiye’de satılan elektrikli bisikletlerin maksimum hızları saatte 25km. Bu hız şehir içinde bir yerden bir yere gitmek için yeterli olabilir ama kullanıcılar bir süre sonra bu hızın yeterli olmadığını düşünüyor ve elektrikli bisikletin hızını artırma yöntemleri aramaya başlıyor. Aslında bu hızı artırmanın çok basit bir yolu var…

Elektrikli Bisikletlerde Maksimum Hız Ortalama: 25km/h

Sokaklarda sayısı giderek artan elektrikli bisikletler günlük hayatı çok kolay hale getiriyor. Ticari olarak olmasada kişisel ihtiyaçlardan dolayı yapılan kısa mesafeli yolculuklar için büyük bir çözüm olan elektrikli bisikletlerin hızları da acaba tatminkar mı? Bu konuda firmaların üretikleri elektrikli bisikletlerin hızları genelde saatte 25km. Oldukça yavaş görünen bu hız ara sokaklarda iş görebilir ama trafiğe çıktığınızda sıkıntı yaratabilir. Çünkü trafiğin hızla aktığı bir yolda elektrikli bisiklet ile 25km hızla hareket etmeniz tehlikeli olabilir. Peki bu hız nasıl artırılabilir?

Elektrikli Bisiklet Hız Arttırma Yöntemleri

Elektrikli bisikletlerin bazı modellerinde maksimum hız 25km/h bazılarında ise 40km/h olarak belirtiliyor. Ancak kullanıcıların çoğunun bilmediği bir nokta var o da bu hızı yükseltebileceğiniz. elektriklibisiklet.gen.tr olarak denediğimiz elektrikli bisiklet modelinde bunu nasıl yaptığımızı açıklayalım:

Direksiyonun sağ kolunda gaz verdiğimiz yerin hemen altında (resimde daire içine aldığımız) bir sigorta bulunmakta:

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme aktif)

İşte bu sigorta elektrikli bisikletlerde hız kesme emniyetidir. Eğer sigorta yukarıdaki resimdeki gibi kapalı olursa tam gaz verseniz bile maksimum hızınız 25km’yi geçmez. Genelde bisikleti yaşça küçük birine vermek istediğiniz zaman emniyeti elden bırakmamak için kullanabileceğiniz bu hız kesme yöntemini kaldırmak için yine aynı sigortayı aşağıaki resimdeki gibi açık konuma getirmemiz yeterli:

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme pasif)

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme pasif)

Sigortayı şekildeki gibi açık konuma getirdiğinizde tam gaz verdiğinizde maksimum hızınızın 40km’ye çıktığını göreceksiniz.

 • Bazı modellerde hız artırmak için kullanılan sigorta yukarıdaki resimlerde görüldüğü gibi direksiyon kolunun hemen altında bulunamayabiliyor. Bazı modellerde koltuğun altında da bulunabilen bu sigorta bazı modellerde çok daha farklı yerlere yerleştirilmiş olabiliyor. Bu konuda elektrikli bisikletinizin üretici firmasıyla irtibata geçebilirsiniz.
 • Bazı modellerin maksimum hızı 24km/h’dir ve artırılamıyor. Bu durumda elektrikli bisikletinizi satın almadan önce hız konusunda mutlaka ayrıntılı bilgi edinin.
You can leave a response, or trackback from your own site.

“Elektrikli Bisiklette Hız Nasıl Arttırılır?” yazısına 886 yorum yapılmış:

Sayfalar: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1136 »

 1. 1. Ahmet dedi ki:

  Mondial markalı elektrikli bisikletlerdede hız arttırmak mümkünmüş. Ama servise götürmeniz gerek.

 2. 2. Selim dedi ki:

  Fazla hız iyi değil boşverin elektrikli motosiklette. Zaten 45km/h yi aşarsa ehliyet gerektirir. Bide bu elektrikli bisikletlerin tekerleri küçük olduğu için fazla hız yapmamanız tavsiye edilir benden söylemesi. özellikle de dönerken..

 3. 3. BenX dedi ki:

  motoran elektirikli bisikletlerde hızı artırmak mümkünmüdür.veya motoranın elektrikli bisikletletlerinde sigorta varmıdır..

 4. 4. arda dedi ki:

  evet motoran junoda hız nasıl artırılır

 5. 5. mustafa dedi ki:

  slm herkeze bnm cmax war bısıkletlet en fazla 40 yapıo bu kılıdı acarsam 60 yaparmı? bı sakıncası olurmu bunu yapmanın????

 6. 6. admin dedi ki:

  45km hızdan sonrası ehliyet gerektireceğinden bu hıza yasal olarak çıkmamanız tavsiye edilir. Ayrıca cmax hangi marka acaba?

 7. 7. Hakan dedi ki:

  bu siteyi yayınlayandan Allah razı olsun… kaç aydır bu konu kafama takılıyordu bende Mondial ES1 var aynı model başkalarında görüyorum benden hızlı gidiyorlar ben 27’i geçemiyorum dediklerinizi yaptım ve şimdi 40 KM’yi buluyorum…

 8. 8. idris dedi ki:

  MONDİAL ES2’DE VARMI O SİGORTA

 9. 9. BenX dedi ki:

  halen daha sorumu cevabını almış değilim motorumu biraz araştırdım ama ben bulamdım bilen arkadaşımız varsa buraya yazssın teşekkürler

 10. 10. admin dedi ki:

  Motoran elektrikli bisikletlerde maksimum hız 25km’dir. Bu hızı artırmak mümkün değildir. Mondial Elektrikli bisikletlerde ise hızı artırmak için servise götürmeniz gerekmektedir. Bazı modellerde yukarıdaki yazıda anlatılan işlem de uygulanabilir.

 11. 11. gökay dedi ki:

  İDRİS ARKADASIM BENİMDE MONDİAL ES-2 İM VAR HEMEN GAZ KOLUNUN ALTINDA GRİ Bİ KABLO ONU CEKERSEN AYNEN 45.FELAN YAPIO

Sayfalar: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1136 »

Sayfaya yorum yazınız

Lütfen aşağıdaki işlemi rakamla tamamlayın.

*