Elektrikli Bisiklette Hız Nasıl Arttırılır?


Türkiye’de satılan elektrikli bisikletlerin maksimum hızları saatte 25km. Bu hız şehir içinde bir yerden bir yere gitmek için yeterli olabilir ama kullanıcılar bir süre sonra bu hızın yeterli olmadığını düşünüyor ve elektrikli bisikletin hızını artırma yöntemleri aramaya başlıyor. Aslında bu hızı artırmanın çok basit bir yolu var…

Elektrikli Bisikletlerde Maksimum Hız Ortalama: 25km/h

Sokaklarda sayısı giderek artan elektrikli bisikletler günlük hayatı çok kolay hale getiriyor. Ticari olarak olmasada kişisel ihtiyaçlardan dolayı yapılan kısa mesafeli yolculuklar için büyük bir çözüm olan elektrikli bisikletlerin hızları da acaba tatminkar mı? Bu konuda firmaların üretikleri elektrikli bisikletlerin hızları genelde saatte 25km. Oldukça yavaş görünen bu hız ara sokaklarda iş görebilir ama trafiğe çıktığınızda sıkıntı yaratabilir. Çünkü trafiğin hızla aktığı bir yolda elektrikli bisiklet ile 25km hızla hareket etmeniz tehlikeli olabilir. Peki bu hız nasıl artırılabilir?

Elektrikli Bisiklet Hız Arttırma Yöntemleri

Elektrikli bisikletlerin bazı modellerinde maksimum hız 25km/h bazılarında ise 40km/h olarak belirtiliyor. Ancak kullanıcıların çoğunun bilmediği bir nokta var o da bu hızı yükseltebileceğiniz. elektriklibisiklet.gen.tr olarak denediğimiz elektrikli bisiklet modelinde bunu nasıl yaptığımızı açıklayalım:

Direksiyonun sağ kolunda gaz verdiğimiz yerin hemen altında (resimde daire içine aldığımız) bir sigorta bulunmakta:

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme aktif)

İşte bu sigorta elektrikli bisikletlerde hız kesme emniyetidir. Eğer sigorta yukarıdaki resimdeki gibi kapalı olursa tam gaz verseniz bile maksimum hızınız 25km’yi geçmez. Genelde bisikleti yaşça küçük birine vermek istediğiniz zaman emniyeti elden bırakmamak için kullanabileceğiniz bu hız kesme yöntemini kaldırmak için yine aynı sigortayı aşağıaki resimdeki gibi açık konuma getirmemiz yeterli:

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme pasif)

Elektrikli bisiklet hız artırma sigortası (hız kesme pasif)

Sigortayı şekildeki gibi açık konuma getirdiğinizde tam gaz verdiğinizde maksimum hızınızın 40km’ye çıktığını göreceksiniz.

 • Bazı modellerde hız artırmak için kullanılan sigorta yukarıdaki resimlerde görüldüğü gibi direksiyon kolunun hemen altında bulunamayabiliyor. Bazı modellerde koltuğun altında da bulunabilen bu sigorta bazı modellerde çok daha farklı yerlere yerleştirilmiş olabiliyor. Bu konuda elektrikli bisikletinizin üretici firmasıyla irtibata geçebilirsiniz.
 • Bazı modellerin maksimum hızı 24km/h’dir ve artırılamıyor. Bu durumda elektrikli bisikletinizi satın almadan önce hız konusunda mutlaka ayrıntılı bilgi edinin.
You can leave a response, or trackback from your own site.

“Elektrikli Bisiklette Hız Nasıl Arttırılır?” yazısına 886 yorum yapılmış:

Sayfalar: « 126 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36]

 1. 862. İsmail dedi ki:

  Bende kral 1500 wattlik uctekerli elektrikli var bunun hız kontrolü nerde yada var mı acaba

 2. 863. berat karataş dedi ki:

  bende yuki dünya var her türlü ibre 100 faceme bakabilirsiz :D

 3. 864. yılmaz akseki dedi ki:

  yuki maraton EB02 model elektrikli bisikletime akü taşıma kutusu (kapaklı) arıyorum.nasıl temin ederim??

 4. 865. Şerif dedi ki:

  Yuki oriyon yk 17 2000 hiz kilidi koltugun altinda beyin yaninda beyaz bir kaplo normalde satici firmalar bunlarin hiz kilidi acik birakiyor ama bazende kitli oluyor koltuk cikarmak lazim koltuk ciktikdan sonra beyin yaninda kucuk beyaz kaplo ama orda iki tane var biri siyah cizgi olan diyeri beyaz’ aciyorsunuz diyer siyah opan ise oda firen yada gaz verdiginizde sanki motorda titreme yapiyor firen yaptigunizda belli olur

 5. 866. Muhammet dedi ki:

  stmax zwd 406 model bir elektrikli bisikletim var bunu bir projemde kullanmak istiyorum fakat 250 watt olan tekerimin dakikada kaç rpm olduğunu bilmiyorum bilen varsa yardımcı olabilir mi?

 6. 867. HALİL dedi ki:

  ARORA JNW249 ÇOCUK KİLİDİ NASIL AÇILIR YARDIM EDEBİLİR MİSİNİZ?

 7. 868. Emre dedi ki:

  Yuki windy hız kesici neresinde bilen varmı

 8. 869. Murat dedi ki:

  E mon cyclone war 45 i gecmiyor hız kilidinin yerini ogrenebilirmiyim.

 9. 870. Konyalı Yasin dedi ki:

  SA BENDE KUBA ECO RIDER 500WATT VAR HIZ NASIL ARTIRILIR BENDE MOTURLA BAŞKA STARMAX MOTOR VAR BENİM Kİ SIFIR OLDUĞU HALDE GEÇMİYOR 2 SİDE 500WATT SONRADAN AÇILIR DİYOLAR DOĞRUMU

 10. 871. Enes yılmaz dedi ki:

  Bende ARORA JNW 5000 var hızı 60 geçmiyor otomatik frenliyor nasıl arttırabilirim bilen var mı

 11. 872. Serdal dedi ki:

  Motordan Lucca hız kilidi nasıl açılır

 12. 873. moturcu dedi ki:

  stmax bora 250 var hızı koltuk altındamı ?

 13. 874. Yaşar Toğan dedi ki:

  Abi bende 1200 active var hız kilidi nerden acaba size zahmet

 14. 875. Azmi dedi ki:

  Ben stmax kobra 250 aldım hız kilidi koltuk beynin yanında önce 25 görüyor du. Sonra hız kilidini açtım 40 – 45 görüyor benim motorun beyni 60-20 ah ben bunun beynini değiştirirsem sıkıntı çıkarmı mesala daha iyi bir beyin taksam daha hızlı gidermi

 15. 876. Ufuk dedi ki:

  Bisan e-cross 2000 elektrikli motorum var. Hızını artırmıştım ama yine düştü bu kez bulamadım. Sigorta yok bunda. Frenlere iki kez bas sonra gaza 2 kez fren basılıyken sonuna kadar hızlı şekilde bas gibi bi şekilde oluyordu ama şimdi bulamadım. Bilen var mı YARDIM lütfen.

 16. 877. haberci dedi ki:

  Arkadaşlar.Çoğu bisikletler sıfır aldıgınızda çocuk kilidi takılı oluyor.Bu kilit dediğimiz şey beynine baglı biri siyah biride yarı siyah yarı beyaz birbirine takılı sökettir.Tüm beyinlerde bunlardan var .Bu renkteki söketler birbirine takılıysa 25 km gecmez.takılı degilse maximum 45 ile 55 km arası hıza kadar çıkar.Anlaması çok kolay.Bisikletinizin beynının baglı olduğu kısmı sökün ve beyne ulaşın..Beyine bağlı renklerini bahsettiğim kabloyu göreceksiniz .İki ayrı birbirine yapışık kablodur ve uçları söketlidir.İki kabloda birbirine benzer ikisindede birbirine geçme söketi vardır.Eger söketler birbirine takılıysa söketleri ayırın.Yok takılı degilse dokunmayın.Eger bisikletiniz 25 km hızı geçiyorsa zaten takılı değildir.geçmiyorsa bahsettiğim söketyi birbirinen ayırarak hızı artırabilirsiniz.

 17. 878. Dervo dedi ki:

  Kral kr41 epico250 de var mıdır sigorta

 18. 879. atakan dedi ki:

  Arkadaşlar bende stmax dora 250 var hız kilidi nerede acaba???
  Motor 4 vites gösteriyo 3 ten başka atmıyo basınca geri 1. Vitese atiyor lütfen yardım edin hız kilidii varmıdır?? Nerdedir yardımcı olursanız sevinirim en fazla 45 yapiyo??

 19. 880. ibrahim coşkun dedi ki:

  selamun aleyküm arkadaşlar bende mondial e mon assist ds üç tekerlikli var bunun cocuk kilitini nasıl sökerim bi bilgişi olan varmı yatdım edebilirmi

 20. 881. Mehmet emin dedi ki:

  Herkese selam benim st max dora 250 motorum var hizini nasil arttirabilirim ? Direksiyon kolunda iki tane küçük far var onları nasıl yakabilirim ? Bilen varsa lütfen yardimci olabilir mi ?

 21. 882. Fatih dedi ki:

  Volta vsc hız nasıl yükseltilir çocuk kilidi varmı varsa neresinde

 22. 883. Balta dedi ki:

  Arkadaşlar ben Küba 8000e almayı düşünüyorum adam 249 watt dedi ama internette 4000w yazıyor kaç basıyor bunlar bilen varmı

 23. 884. Yusuf dedi ki:

  Yuki windy yk-30 orjinal 70 km hız. 60 km yol yapıyor

 24. 885. Salih dedi ki:

  İyi aksamlar bende asbis elektrikli bisiklet var 25 km gecmiyor ama km saat 60 gösteriyor bu hızı nasıl hızlandırabiliriz teşekkürler

 25. 886. Şaban akyuz dedi ki:

  Kral çift kisılık elektrikli moTor aldım faakt 24 km hızı geçmiyor bunlarda soket tam olarak nerde oluyor acaba

Sayfalar: « 126 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36]

Sayfaya yorum yazınız

Lütfen aşağıdaki işlemi rakamla tamamlayın.

*