Elektrikli Bisiklet Garanti Şartları Nelerdir?


Elektrikli bisikletlerde genel garanti koşulları:

1 – Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.
2 – Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmanın garanti kapsamındadır.
3 – Malın garanti süresi içerisinde arızalanması halinde, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servisin olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar.
4 – Malın garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılır.
5 – Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen;
-Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla tekrarı veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamaya sürekli kılması;
-Tamir için gereken azami sürenin aşılması,
-Firmanın servis istasyonunun, mevcut olmaması halinde sırayla satıcısı, bayii; acentası temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirini mümkün bulunmadığını belirlenmesi durumlannda, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.
6 – Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
7 – Garanti Belgesi ile ilgili sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.

Elektrikli bisikletlerde garanti kapsamına girmeyen durumlar:

1 – Üretici / ithalatçı kontrolü dışında gelişen durumlarla oluşan hasar ve arızalar: Dolu, yıldırım, fırtına, şehir elektrik hattı voltaj değişiklikleri gibi durumlar.
Çevre faktörlerden kaynaklanan (asit yağmuru, ağaç özsuyu, kimyevi madde) şarjlı bisiklet dış yüzey korozyonu.
Trafik kazası, çarpışma ve düşürme, hırsızlık, yangın ve benzeri durumlar.
Yanlış ve farklı yedek parça kullanımından kaynaklanan (örn. yanlış şarj aleti, yanlış sigorta vs.) arızalar.
2 – Kullanım ve bakım el kitabında belirtilen hususlara aykırı kullanımlardan kaynaklanan arızalar.
3 – Yetkili servisler dışında yapılan onarım, bakımlar ve parça değişiminden kaynaklanan arızalar.
4 – Kullanım ve bakım el kitabında belirtilen periyodik bakım eksikliklerinden kaynaklanan arızalar garanti kapsamına girmez.

You can leave a response, or trackback from your own site.

62 yorum var “Elektrikli Bisiklet Garanti Şartları Nelerdir?” yazısına:

 1. Recep dedi ki:

  Ben taksitle 1500 TL. ye ekobis aldım satıcı firmaya fatura kestirdim 1060 TL.lik fatura kesmiş bana sattığı fiyat 1500 TL.Kim olduklarını yazayımda herkes bilsin herkese kazık atamasınlar Antalya’ da YETİMOĞULLARI 80-100 km gider diyorlar denedim en çok 50 km gidiyor 6-8 saatte akü şarz olur yazıyor bunu da denedim. 11 saat 20 dakikada doldu yani satıcıların ve üreticlerin hemen hemen hepsi yalancı ve sahtekar Arora 120 km gidiyor diye reklam yapanların malı ise, alıcı ve kullanıcıların yorumu 60 km gidiyor. Dürüst esnafın nesli kesilmek üzere…

 2. admin dedi ki:

  Recep Bey,

  100km gider ya da 50km gider ibareleri düz yol için geçerli. Yani düz yolda giderseniz bir akü ile o kadar km yapabilirsiniz. Ancak memleketimin yokuşlu yollarında o rakamlar yarıya iniyor…

 3. DOĞAN AYDEMİR dedi ki:

  ben mondialden es3 aldım. 2 3 ay sonra beyni yandı servise götürdüm garanti dışı dedi.bir dünya para ödeyerek kendim tamir ettirdim. sonradan mondial ile direk görüşünce garantiye girdiğini servisin yanlış yönlendirdiğini söylediler. aradan 3 ay daha geçti beyin yine arızalandı servise verdim. 2 aydır bekliyorum hala sonuç yok servis teslim aldığına dair belge vermiyor ne yapabilirim. bilgisi olan varsa yardım edebilirmi.

  Elinizde servise verildiği tarihi gösteren bir belge olsaydı, bulunduğunuz ilin belediye binasında tüketici hakları departmanına durumu anlatan bir dilekçe vererek ürünün zamanında tamir edilmediği için yenisinin verilmesini yasal olarak talep edebilirsiniz.

 4. Ahmet dedi ki:

  Arora motosiklet aldım.arzalandı.servise götürdüm evimin yakında servisi vardı.kardeş dedi ben servi olarak görünüyorum ama bu motorun hiç bir haltını bilmiyorum sadece bize belli bir üsret karşılığında servi olarak gösterdiler.sen bunu al falanca yere götür servisini o yapıyor.anlayacağınız servis ağını çok göstermek için bir çok servisle tamir etme buraya gönder.biz senin ismini kullanalım belli bir mebla karlığında olayına dönüştürmüşler.birlik olup tüketici haklarına şikayet ederek sorunu çözeriz. Neyse ben aldım direkt fabrikaya götürdüm.fabrika da bu garantiye girmiyor diye cevap verdi. Bende tartışma moduna girince tamam beyefendi bu seferlik yapalım dedi.siz yapın da bu seferlik mi yoksa bir dahaki arızaya kadarmı onu o zaman görüşürüz dedim ve bisikletin tamirini yaptırdım.Geçen yine arzalandı eniştem götürdü onada garantiye girmez şu kadar ücret ödemeniz gerekiyor demiş oda tartışmayı sevmeyen biri olduğu için ödemiş ve çıkmış.neden ödendin diyincede tartışmak istemedim dedi.neyse dedik.20.07.2010 dün yine arzalandı kardeşim götürdü onada garantiye girmez demişler şu parça 3 ay şu iki ay vs.vs. saymış.kardeşimde motoru bırakmış servise ben sizi şikayet etmeye gidiyorum demiş ve bana söyledi.bende hemen Metoroyu aradım.sizin güvencenizle aldığımız bu motor arıza yaptı ve servis bizden ücret talep ediyor dedim.ya motoru size edirim yada bunu halledersiniz dedim.hemen telefonlarımı aldılar biz size döneceğiz dediler(21.07.2010) şimdi cevap bekliyorum.anlayacağınız hakkınızı arayın.

 5. gökberk dedi ki:

  Ahmet Kardeşim En İyisini Yapmışşın böylelerine papuç bırakmamak lazım bu garanti kapsamı dışı olayı son 2-3 yılda çıkan bi olay para kazanmak için başvurulan ucuz bi yöntem.biraz üstlerine git olmadı şikayet edicem diye hafif bi göz dağı sana yenisini bile verirler öyle korkaktırlar.adam olan zaten bunu yapmaz.

 6. murat Karataş dedi ki:

  bundan bir ay önce balıkesir Evkurdan sedan marka elektirikli bisiklet aldım 13 08 2010 tarihinde bisikjletin ön teker bilyası dağılmış servise götürdüm servisten bana bu garanti kapsamına girmiyor dedi artı bisikletin ön takım aksamıda bozulmuş servis benden 25 türk lirası talep etdi garanti kapsamına girmediği için bende verdim bisikleti almak için oğlumu gönderdim oğluma servis demişki bir daha ön takım yapılırsa ön teker değişecek demiş onunda masrafı 70 lira demiş ve bisikleti oğluma vermiş göndermiş oğlum babaa bisikleti dahada bozmuşlar dedi ben balıksirde oturuyorum nereye baş vurucam bu garantisi için bana bilgi verirseniz memnun olurum

  Cevap: Sedan modeli STMAX markasınındır. info@stmax.com.tr mail adresine mail atarak size en yakın servisin adresini öğrenbilirsiniz.

 7. abdullah çiçek dedi ki:

  1 AY ÖNCE APACHİ MARKA ÇİFT AKÜLÜ E-BİKE ALDIM ÖN FARLAQRDAN ÖNCE BİRİ SONRDA DİĞERİ BOZULDU YETKİLİ SERVİSE GÖTÜRDÜĞÜMDE BUNLAR GARANTİ KAPSAMINA GİRMEZ SADECE BİSİKLETİN ANA MOTORU 2 SENE AKÜSÜDE 5 AY GARANTİYE GİRER DEDİ DİĞER HER ŞEYİNİ BOZULURSA PARA ÖDEMEMİZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

 8. ersin ata dedi ki:

  yolda giderken elektrik kesti servise götürdüm benden 20 tl para aldılar naısl garanti bu arkadaşlar anlamadım gitti bana serviste sadece motor bölümü garantiye giriyor dediler yardımcı olurmusun

 9. suat dedi ki:

  abicim sana bisi sorcam bu cocuk kilidi acık hali 35km hız ama diğerleri 50-55 km hız nie öle? bana yanıt veriri misiniz?

 10. suat dedi ki:

  bu arada benim elektirikli de ersi :D

 11. güngör dedi ki:

  arkadaslar bende elektirekli bisiklet var ama garnyiye nasıl gönderrim

 12. birkan dedi ki:

  bnm ersi elektirikli bisikletle 160 km yol yaptım tek sarjla
  firma garantisi var 80 km gıdıs 80 km geliş

 13. iso dedi ki:

  12 birkana yorumdur palavra sıkmada doğruyu söyle 160 km tek şarzla giden e bike yok.firmanın şakşakçısımısın?gider deyipte gidebilene hemen bir tane hediye alabilirim.gider deyipte gidemeyende bana alır varmısınız.

 14. dewil dedi ki:

  ben birkaç kullanıcıyla görüştüm sürüş mesafesinin gösterilenin yarısı olduğunu belirtiyorlar. hiçbiride memnun değil. burada ballandıranlar bence satıcılar..

 15. Şakir dedi ki:

  Arkadaşlar hiçbiriniz ne firmanın kataloglarına ne satıcıların ballandırarak anlatmalarına inanmayın. Ben Ekobis maxi aldım düz yolda 80 km gider dediler düz yoda 45-50 km den fazla yapması mümkün değil 6-8 saat şarj süresi dediler 10 saatten aşağı şarj olmuyor. Garantili diyorlar belge veriyorlar hangi arıza için gidersen git bu garanti kapsamında değil diyorlar Çin mallarının adiliğini biliyoruzda satıcıları servisleridemi çin malı acaba?

 16. hasanhüseyin dedeoğlu dedi ki:

  Ben denizli tavastan ırmak motor aracılıgıyle şajlı bisiklet aldım ARZA YAPTI tarih 23-09-2009 yaklaşık 18 ay kullan dım servise gitim servis beyin arzalanmış diyor bu arza garanti kapsamına giriyormu mümnkünse aytınlatırsanaz firmanız adına memnum olurum şimdiye kadar kullandım ürününüzden memnun idim benim tarafıma aydınlatırsanaz memnun ve arz ederim sagılarımla. cep 05386716577 aramanızı yada ilginizi bekliyorum

 17. ismail dedi ki:

  arkadaşlar üretim yapan famrikalar garanti veriyorlar ama servisler hırsız
  işi uyanıklığa vuruyorlar bunun için famrikaları tüketici haklarına şikeya

  ederseniz bu iş çözülür servislerin çalışmalarını fabrikalar takip yapa bilirler.

 18. emin dedi ki:

  arkadaşlar elımde 60 v şarj cıhazı var uygun fiyata 50 adet sıfır kutulu kullanılmamıs 05413834041

 19. ibrahim dedi ki:

  elektrikli bisikletimi Denizli kızılhisar ev aletlerinden .3-4ay evvel taksitle aldım.aküsü ve şarş aleti kendisini birden bitiredi ve şimdi ne Yapacağımı şaşırdım. garanti kapsamı içerindemi bilmiyorum.Yoksa tüketici haklarına müracaat mı edeyim.

 20. naim tutar dedi ki:

  STMAX ZWD206E ELE MODELİNİZİ 03.06.2010 TARİHİNDE KİPADAN ALDIM, BİR SABAH BİSİKLET HİÇ ÇALIŞMADI, 20.08.2011 TARİHİNDE RAMAZAN ÇEKİÇ – GÖNÜL MOTOR (LARENDE CAD. NO:124/B KONYA 0332 350 21 09 – 0532 684 05 33) İSİMLİ SERVİSİNİZE GÖTÜRDÜM,

  BİZİMKİ 50 KM GİDENLERDEN, ORADA 100 KM GİDEN BAŞKA BİR BİSİKLETİN AKÜSÜNÜ GETİRDİ ELEKTRİK KABLOSUNU TAKTI ÇAT DİYE Bİ SES GELDİ ELEKTRİK KABLOSUNUN UCU YANDI, SONRA O TAKTIĞI BATARYAYI SÖKTÜ, BEN BUNA Bİ BAKAYIM ARIZAYI BİLMİYORUM DEDİ,

  BUGÜN ARADI BİSİKLETİN BEYNİ YANMIŞ DEDİ VE BENDEN BEYİN PARASI VE İŞÇİLİK PARASI OLARAK 130 TL İSTİYOR,
  O TAKTIĞI AKÜDEN BEYNİ YANMIŞ OLAMAZMI, YANDIYSA EĞER BU BEYİN GARANTİ KAPSAMINA GİRMİYORMU?

 21. cihan932 dedi ki:

  beyin garantiye girer kitapçığında motor akü ve beyin garantiye girer yazıyor hakkını ara olmadı eğer yapmassanız sizi şikayet edicem tüketici olarak hakkımı arıcam esnaflar odasına gidicem de bak nası yapıyolar

 22. naim tutar dedi ki:

  teşekkür ederim cihan bey

 23. naim tutar dedi ki:

  cihan bey şimdi fabrika ile görüştüm sadece motor garanti kapsamındadır garanti belgesine de biz bunu yazdık diyorlar

 24. cihan932 dedi ki:

  bende 406l var beyin yanmıştı yaptılar ne iş :D

 25. naim tutar dedi ki:

  ilginç kime ne dek getirirlerse demekki :D toprağın altı var :D

 26. talip dedi ki:

  bende zwd 406L aldım ikinci el olarak çok memnunm net 8 saat şarz süresi ve de üç gün rahat kullana biliyorum rahatça üç kişi biniyoruz ona ragmen hızı düşmüyor!! çok memnunum cihazdan gerçekten zwd iyiymiş!! tavsiye ederim ben ikinci el aldım 500 tl ye vede çok karlı bir iş yaptım sanırım.. yağmurda kullana biliyormuyuz??

 27. Haluk dedi ki:

  2010 Mayısında Pendik Bayisinden bir ASBİS aldım çok fazla kullanmadım.Memnundum.Ramazan Bayramından bir gün önce şöyle bir arıza gösterdi.1.Motor far ve stop lambası anahtarı kapaliyken normal çalışıyor.Bunları açarsam MOTOR DURUYOR. 2.Bu durumda benim ASBİS Işıksız gidiyor.Sadece sağ ve sol sinyaller çalışıyor.3.Frene basıldığında Fren lambalarıda yanmıyor…Bir motorcuya sordum BEYİNLE İLGİLİ OLABLİR DEDİ..
  *Beyin yansa motor gidermi?
  *Beyin yansa sinyal lambaları çalışırmı ?
  *Yada Kısmen arızalı beyin olabilirmi?
  *Yoksa sigorta ile ilgili bir durummu ?
  *Bu Aracın sigortaları nerededir?
  Not:Garanti süreside henüz geçmedi
  ama Beyin denilen devre ortalama kaç liradır?
  Bu hususlarda bilgi rica ediyorum.
  Cümleten BAYRAMINIZI KUTLARIM..

 28. seyfettin çamal dedi ki:

  8 ay önce almıştım bisikleti.ama simdiye kadar hiç şarjı dolduramadım.aküsü arızalıymış.ama akü garanti kapsamında olmadıgı için yenisini benim almam gerekiyomus.

 29. ali dağcı dedi ki:

  garanti süresi içinde stmax motorun(akülü bisiklet)aküsü arıza yaptı.Garantiye götürdüm akü dinama garanti kapsamı dışındadır dediler.Benden 400 tl akü tamir parası istediler.Garanti bunun neresinde?

 30. özkan dedi ki:

  arkadaşlar elektrikli bisikletin nasıl hızlandırıldığını bileniniz varsa açıklama yapabilirmi? teşekkürler..

 31. emin dedi ki:

  arkadaslar elimde 60v 3 ah 60v 17 ah 60v 24 ah 60v 10 ah şarj aletleri var orjinal sıfır 35 tl bilginize 30 tane kaldı

 32. kadir çelik ada dedi ki:

  Arkadaşlar hiçbiriniz ne firmanın kataloglarına ne satıcıların ballandırarak anlatmalarına inanmayın. BEN ARORA ALDIM aldım düz yolda 80 km gider dediler düz yoda 45-50 km den fazla yapması mümkün değil 6-8 saat şarj süresi dediler 10 saatten aşağı şarj olmuyor. Garantili diyorlar belge veriyorlar hangi arıza için gidersen git bu garanti kapsamında değil diyorlar Çin mallarının adiliğini biliyoruzda satıcıları servisleridemi çin malı acaba? SERVİSE GÖTÜRDÜM BAYRAMPAŞA YA ADAM ESKİ JANTI BYAMUK JANTI TAKMIŞ BENİM KİNİDE BAŞKA MOTORA TAKMIŞ AMA BUNUN HESABINI VERECEK ÇOK AYIP ETTİ BAKIRKÖYDE TÜKETİCİ HAKLARI YAKIN ŞİKAYET EDECEM bayram paşa kiya moto spot onu şikayt ede cegim şimdi aroraya da

 33. okan16 dedi ki:

  arkadaşlar ben de alıcam bi tane st max 406 ama sigortası nı yapıcam. sigorta yapınca sole oluyor. garantiye gerek kalmadan direk sigortaya goturuyorsun gerekirse 1 e 1 degişim yapıyorlar. cok iyi bir şey bence sizde yeni alanlar icin soyluyorum sigortasız ürün almayın cok sıkıntı cekersiniz.

 34. raif şentürk dedi ki:

  merhaba ben İZMİR’den yazıyorum bende ST MAX 206L var daha önceden bir sefer arıza yapmıştı servise götürdüm motor hiç yürümüyordu tık yok tu yani
  servis elemanı motordan dır dedi hiç olçüm yapmadan motoru söküp fabrikaya gönderdiler ama motoru hiç ölçmediler ve motorda hiç birşey gözükmüyordu yani yanık filan neyse 20 gün sonra filan telefon açtılar gelin alın hazır dediler evet motor çalışır durumda idi ve 2 aç kulandım ve tekrar yolda kaldım tekrar götürdüm bu sefer fabrika 2 sefer motor tamirini yapmıyor garanti dışı diyorlar ve 5 aydır motor garajda yatıyor mayıs ayında garantim bitiyor bana ne yapmam gerektiğini söylermisiniz lütfen veya izmir BUCA ve KARABAĞLAR kısmında yetkili servis varmı yazarmısınız lütfen birde benim gittiğim servis diğer benzinli motor servisiydi ve adam açıkçası söyledi biz bu nlardan anlamayız diye İZMİR 1 sanayi sitesinde yani yetkili fakat işten anlayan bir servis lütfen şimdiden teşekkürler

 35. BUCALI35 dedi ki:

  raif senturk kardesim sana full olarak yardim edecegim stmaxi nereden aldin ?
  Servisleri söyluyorum ilk Önerim baris motora gitmen
  kahramanlar Baris Motor 1411 sok no 71/A 0555 559 41 14 FUARIN ilerinde kahramanlar mahlesinde bide
  gaziemir Melik nakip 4-D ASIK VEYSEL MAH 4006 SK NO 14 TEL= 0232 264 84 06
  yardmci olduysam ne mutlu bana bende baris motordan alicam stmax 406L

 36. delircem dedi ki:

  bende vitobis truva 1200 modelini 2011 6 ayda aldım 1800 tl verdim şimdi cok pişmanım aldıgıma ne arızası bitiyo ne verdigim para yetiyo yolda giderken parcaları dökülüyo 80-90 km yol yapar dediler 30km yapıyodu ilk aldıgımda şimdi 5 km dahi yapmıyo fabrikasını aradım izmirde kendimde izmirde oturuyorum garanti dışı dediler aküleri için fiyatını sordum 400 tl işçilik hariç fiyat verdiler kimseye tavsiye etmiyorum şimdide isimdegiştirmişler . vitellobis mi viteol bis mi ne yapmışlar sakın ola dikkat edin.paranız la rezil olmayın

 37. serdar dedi ki:

  izmir metrosun dan almiş oldugum arora tdr 602 elektirik li bisikletim le ilgili şikayetim bu ürünü satan metro ve pazarlayam firmanin bu urunun yedek parcalarını bulundur mamaktadır alırken bir daha düsünün altı aydır almış oldugum ürünü kullana madık

 38. Efe Bisiklet dedi ki:

  12V 20ah ve 12V 14ah deep cycle elektirikli bisiklet akülerini türkiyenin her yerine kargo ile gönderiyoruz.akü fiyatlarımız
  1 takım (4 adet) 20ah için 400tl 14ah için 300tl dir.
  Efe Bisiklet tel : 0.232.3720220

 39. akü şarj olmuyor neden? dedi ki:

  bende st-max 406L aldım 1 sene önce.yolda gidrken şarj durumu yarıdaydı ve sonra birden bitti sanki bom boş akü kaldı.acaba akünün altındaki şarj kablosu mu cıktı diye batım yoo cıkmamıs ve sonra lamba gibi olan yani sigortasına baktım uç kısmı şase etmiş gibi.o gün akşam şarja koydum ve şarj etmedi neden acaba sigortasından mı kaynaklana biliyor olabilir?yardım edin arkadaşalar yorumlarınızı bekliyorum…lütfen !!!

 40. ramazan gürcan dedi ki:

  kral elektrikli bisiklet alacaklar sakın haaaaaaa almayın elinizde bir cöpkalır pişman olursunuz.parcalar dökülüyor.hicbir parcasına garanti vermiyorlar.4449854 nolu müşteri hattına cıkan bayan da cok ukala birisi cünkü hakkını aramak icin soru sordukca ters ve ukalaca cevaplar veriyor.alan bin pişman olur.

 41. semih dedi ki:

  bende sedan scl4000l var benim motorun elektirik sistemi arazalan di ama afyon bayisin de garanti kapsama içine almıyor diyorlar hiç memlun değilim

 42. murat dedi ki:

  yukı marka elektrıklı bısıkletınızden dikili şubesinden aldım.aku gosterge ibresi çalışmıyordu.şubenıze ılettım .hıçbır aydınlatıcı bılgı alamadım.aynı motordan alan arkadasımın da aynı sorunu var.ıkı kere yolda kaldım.bana aku gostergesi çalısan motor lazım.aksı halde ıade etmek ıstıyorum.uretım hatası olduğunu soyledıler.o zaman sorunun çozulmesı gerekıyor.en kısa zamanda çozulmesı ıstemı ıle

 43. selim dedi ki:

  murat bey, bu durumu servisi arayarak iletmeniz gerekiyor. burası bilgilendirme sitesi. burdan çözmezler.

 44. emre dedi ki:

  arkadaşlar bnde st max bisiklet var herşeyi iyi paraya sıkıştıgım için satıyorum tel. 05432465971

 45. oğuz dedi ki:

  bu sabah kontağı açtım motor çalışmadı garanti yapar mı lütfen cevap verin zor durumdayım :(

 46. cihat dedi ki:

  oğuz kardeşim senin motorun mu çalışmadı yoksaa akü ibresi mi gelmedi yani kontağı çevirince akünün ibresi geliormu gelmiyormu birde markası ne sein motorun ben yparım fakat böle ise

 47. emre oyanık dedi ki:

  selam arkadaşlar 406l motorum var 2 aylık akü arıza yaptı değiştirirlermi servisi imkansız 2 ayda bozulmaz büyük ihtimal değiştirir dio ama yine de emin oluyum dedim ve değiştirmesse ne yapmalıyım

 48. taha deniz dedi ki:

  benim ibre yani km gösterge yerinin camı kırılmış bunun fiyatları ne kadardır?

 49. metin albayrak dedi ki:

  sanat bisiklette 2 el e bisiklet ceşitleri var ümraniyede 216 594 83 73

 50. ibrahimemre dedi ki:

  Arkadaşlar, elektrikli bisikletin şarj cihazı,aküsü, motoru, elektrik aksamı,lastikler,garantiye girmiyormuş.yok şu giriyor diyorsanız emin olun aynı arızadan ikincisine garanti dışı derler.yani iki yıl garanti palavra.pardon çatısı garantili onuda Ahmet usta kaynatır.yanlışım varsa özür dilerim.benimde E bisikletim var aldıktan bir saat sonra fark ettiğim arızayı on aydır çözdüremedim şarj aletini yapmadılar ve en önemlisi akü. kullanma kılavuzuna göre kullanıyoruz ama bir yılı doldurmadan akü gidiyor,üretimmi bozuk yoksa arıza için gittiğimiz servislerde yanlışlıkla akülermi karışıyor.kısacası memnuniyet sıfır

 51. oleg haines dedi ki:

  Satarken anlatmıolar mı abi bu jel akü sistemını istediğin zaman istediğin kadar şarj edersin ama 8 saatin üzerinde bıraktın mı bitmiştir o.8 saat dolmadan cıkartacaksın.Aynı zamanda akun komple boş kalmıcak 3-4 gun boş kalsa gene gitti.100 tlye satılıo bunlar basit duzenekler.illa uğraşamam diosanız yakında mototr parasına lityum piller cıkıcak satışa…Bayiler çok farklı markalarda araçlar satıolar.yaklaşık hepsi aynı zaten.akü beyin sigorta gösterge gaz kolu bu tür aksanlar garantiye girer.bunun haricinde diger aksanlar girmez kaza yaptıysanız garanti beklemeyın.akuyu 8 saatten uzun sarj etmeyın.motoru su damlıcak ıslak yerlerde bırakmayın.kontağı acık kapatmayın.uymayan sarj aletiyle şarj etmeyın.güle güle binin da

 52. orhan karaçayır dedi ki:

  Arkadaşlar benım sorunumbozuk yolda kullandıgım için aku kablosu kırılmış tamır yaptık bu seferde kontagı acınca elektırık yok şarz cıhazını takınca kontagı cevırıyorum elektırık var ve motor kesık kesık yavaş dönuyor acaba arızası nedırbılen varsa lutfen cevap yazsın kanunı marka e bıke 100- 4 yıldırkullanıyorum bu arızayı gıderırsem iyi olacak şimdıden ilgınız için teşekkur ederım -kanunı bısıktet mumessıllerıne duyrulur ilgınızı bekliyorUM

 53. SERDAR ALEGOZ dedi ki:

  merhaba arkadaslar bende yukı dunya modelı var 4,5 saatde srj oluyor fakat10 km yol yapmıyor sorun akudemı yoksa sarj damı acaba bılgılendırırsenız sevınırım

 54. faruk dedi ki:

  Yuki yk 11 midilli gösterge panel camı kırıldı yardım ederseniz sevinirim bu arada ben niğdeden yazıyorum

 55. Birol Tosun dedi ki:

  SİZ SİZ OLUN MOTOLUX DENEN MARKADAN VE DİĞERLERİNDEN UZAK DURUN,!!!
  Babam, 3 Ay önce Antalya Kızılırmak caddesinde bir acente satıcıdan yaklaşık 5.000₺ ye MOTOLUX 6000 adında kasalı elektrikli bir motor aldı. Şarz tutmamaya başlayan motor anladık ki şarz aletini içten yakmış…
  Bugün satıcıyı aradık. Garanti kapsamı dışında dedi. Peki bu motorun hangi parçası garanti kapsamında deyince bize sadece MOTORU dedi. Şok olduk. 5.000₺. Ver ama sadece altta bulunan kıçı kırık ufacık bir elektirik motoru garanti kapsamında olsun.
  5 ₺ lik Bir tv kumandasının bile 2 yıl garantisi varken 5.000₺ lik bir elektirkli motorun garantisi yok diyorlar. Peki bunlara garantisiz mal satması için sanayi ve ticaret bakanlığı nasıl izin veriyor. Bu işlerle kimler ilgileniyor arkadaş, yok böyle bir şey.

 56. mehmet dedi ki:

  Mrhb arkadaslar bn kral marka motor aldim 7 ay öne 8 ay oldu motor yurumuyor servise gitdim beyin degişcekmiş garantisi bitmedi 2 garantili nasil oldu şimdi bu garantli mal garanti disinda imis 300 tl yapilcak bununla ilgili nereyi aramam gerek

 57. Sanat bisiklet dedi ki:

  Merhaba mehmet bey kardesim kral veya diger tum elektirikli bisikletler kullanim kilavuzunda ucretli peryodik bakim cizelgesi var ordaki yazan araliklar ile ucretli bakim yapilmadiysa garantiye sokmazlar tabi bu servis insiyatifine kalmis.

 58. Stmaks dedi ki:

  Stmaks 50 gün oldu kaç gündür bekliyoruz cevap yok firma acaip kimin naptığı belli değil kaç kere akü değişti 15..20 günde zor geliyor.şimdie garanti dolmadı 250 tl borcunuz varda 140 tlye düşürdük diyor hala şarjlı bisiklet düzen tutmadı bimere yazdım başka anlamıyorlar…sakın almayın ben 2400 tl ye aldım serviste yatıyor akğleri ölecek

 59. Hüseyin Güzel dedi ki:

  2016 yılı ağustos ayında iki kisilik kuba elektrikli scoodor motor aldım. 13.06.2017 tarinde hareket halinde iken arka iki tekerin üzerine düştü. Büyük ihtimalle arka tekerleri tutan sabit kelepçe veya benzeri bir tutucular kırıldı diye düşünüyorum. Bu olay garanti kapsamına giriyor mu. Çünkü garanti kapsamında tam açıklayıcı bilgiler yok

 60. ali murat dedi ki:

  değerli arkadaşlar. Bisan E-Bazaar Üç Tekerlekli Elektrikli Bisiklet hakkında fikriniz varmı? ben 65 yaşında emekliyim bu bisiklet ile günlük maksimum 40 km kullanımım olacak(düz yolda kullanacağım. fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. teşekkür ve saygılarımla,

 61. Batuhan dedi ki:

  Ben 5 ay önçe stmax Bora 250 aldım motorun akülerimi bitti bilmiyorum ama nedense şarjı çok çabuk bitiyor ilk aldığımda 10 km yolu gittim şimdi evden okula zor gidiyorum garanti ye sorsam ne. Derler bilmiyorum yardım edin lütfen

 62. Bahar dedi ki:

  Benelli achle elektrikli bisikletim var Şubat 2020 de aldım bataryasını bir kez tam dolu olarak kullanabildim ikincisine batarya ömrü kısaldı pandemi dolayısıyla ilk dolu batarya baya uzun bir süre gitti kasım 2020 de yetkili servise götürdüm iki yıl garantisi olan bisiklete Denizli’deki fabrikadan bana bataryanın 6 ay garantide olduğunu söylüyorlar yani garantide olmadığını iddia ediyorlar fakat nedense ben hiç bir yerde bataryanın 6 ay garanti süresi vardır diye bir şey bulamıyorum biraz dürüst olun dürüst sattığınız malın arkasında durun 6 ay garanti vardır diye sözde dönüş yapacaklar bekliyorum…

Sayfaya yorum eklemek için aşağıdaki formu kullanın:

Yorumunuzu aşağıdaki kutuya yazıp gönderebilirsiniz.

Lütfen aşağıdaki işlemi rakamla tamamlayın.

*