Elektrikli Bisiklet Sürücülerine Uyarı | Haberler | Forum

 
Mesaj göndermek için Giriş yapmalısınız Giriş


Şifremi Unuttum?

Odaları Ara:


 


Minimum search word length is 4 characters – Maximum search word length is 84 characters
Joker karakter kullanımı:
*  herhangi bir karakter ile eşleşmeli    %  en az bir karakterle eşleşmeli

Elektrikli Bisiklet Sürücülerine Uyarı

KullanıcıMesaj

00:32
13 Nisan 2011


admin

Misafir

00:34 – 13 Nisan 2011 admin tarafından düzenlendi


Burdur Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, elektrikli bisiklet kullanıcılarını trafik kuralları konusunda uyardı.

Burdur Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, elektrikli bisiklet kullanıcılarını trafik kuralları konusunda uyardı.

Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda uygulama yapan trafik ekipleri, elektrikli bisiklet kullanıcılarına, trafik kuralları ve dikkat edilmesi gereken konuların yer aldığı broşürleri dağıttı.

'Elektrikli Bisikleti Bilinçli Kullanın' sloganı ile sürücüleri uyardıklarını belirten Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Salih Şen, 15 yaşından küçük çocukların elektrikli bisiklet kullanmasının yasak olduğunu belirtti. Şen, elektrikli bisiklet sürücülerine dağıtılan broşürlerde, 'Elektrikli bisikletleri 15 yaşından küçükler kullanırken tespit edildiğinde elektrikli bisikletleri trafikken men edilecektir. Sahibine kullandırmaktan cezai işlem uygulanacak, sahiplik belgesini ibraz ederse teslim edilecektir. 15 yaşından küçüklere bir daha bindirmemesi yazılı olarak sahibine tebliğ edilecek, sahiplik belgesini ibraz edemezse elektrikli bisiklet teslim edilmeyecektir. 15 yaşından büyükler kullanırken Karayolu Trafik Kanunu'nda belirtilen Genel kurallara uymaları zorunludur. İhlal edilen kural gereğince cezai işlem uygulanacaktır' ifadelerinin yer aldığını söyledi.

00:50
24 Nisan 2011


Ramazan585

Misafir

peki ben simdi 14 yaşındayım haziranın 3 de 15 e giricem izmirde oturuyorum ekobis maxi alıcak 1 yıl ıcınde ozaman kullanamıycakmıyım 16 yaşındamı sürmem gerekiyor cevap yazarmısın adminCry

15:47
24 Nisan 2011


admin

Misafir

Şuan zaten bir de ehliyet zorunluluğu getirildi.

23:40
13 Mayıs 2011


Ramazan585

Misafir

Ama Ben 1 hafta önce 155 i aradım ve anneme sordurdum elektrikli bisikletde plaka ruhsat ehliyet ve yaş sınırı gerekip gerekmediğini ve gerekmiyor dedi baska ülkede varmıs bizde yokmus ama dedi dikkatli kullanılması gerekiyor dedi kask ı unutdum sormayı :D istersen sende ara 155 i  Trafik ile ilgili bir sorum olucaktı de buyrun diycektir xD sor bakalım 14 yaşında e-bike kullanmayı bilen bir çocuk trafiğe cıkabilirmi cocuk klidi aktif iken kenardan gitse kask taksa diye meraketdim simdi sen ehliyet zorunlu diyorsun polis yaş sınırı fln yok diyor ama diyor dikkatli kullanılması gerekiyor diyor yani kesin bir cevap bekliyorum admin lütfen istersen bi ara sor xD kendin xD ben aradım bunları söledi wallaElektrikli Bisiklet Panosu Hakkında

Forum BaşlığıAfrica/Abidjan

En Çok Kaç Üye Bağlandı: 216

Kimler Burada:
1 Misafir

Konu Kullanıcısının Erişim Yetkileri:
1 Misafir

Pano Durumu:

Kategoriler:7
Odalar:29
Konular:173
Mesajlar:601

Üyeler:

95 Üye var
241 Misafir var

Çok Mesaj Atanlar:

torunergil – 18
0M42 – 9
MOTORANKSK – 6
izmirpowerboy – 4
ardanazor – 4
turan64 – 3

Üye Silbilisimler, 0M42, muratmahir23, iyibilgilerimiz, kukner67, Hamit