Akü birden stop ederse korkmayın | Akü | Forum

 
Mesaj göndermek için Giriş yapmalısınız Giriş


Şifremi Unuttum?

Odaları Ara:


 


Minimum search word length is 4 characters – Maximum search word length is 84 characters
Joker karakter kullanımı:
*  herhangi bir karakter ile eşleşmeli    %  en az bir karakterle eşleşmeli

Akü birden stop ederse korkmayın

Etiket Yok
KullanıcıMesaj

22:53
05 Ekim 2010


yojimbo

Misafir

22:55 – 05 Ekim 2010 yojimbo tarafından düzenlendi


arkadaşlar geçengün motor birden stop etti sonra bir iki kez çalışır gibi oldu ama 2 dk sonra yeniden tam olarak stop etti ve bir daha da çalışmadı 5 km kadar iterek götürdüm. Akünün bittiğini düşünmüştüm eve gidince şarja taktım fakat şarj ışığı yeşil yani tam dolu gibi görünüyordu ve şarj olmuyordu. Akünün yandığını ya da bozulduğunu düşündüm. Tam servisi arayacaktım ki bu siteden akünün içinde sigorta olduğunu öğrendim. Şu sigortalara bir bakmak için içini açtım. Benim bisiklet motoran tangy marka. akü kutusunun içinde  4 akü var bunlar kablolarla basitçe birleştirilmiş kabloların birleşme yerlerine de sigorta konmuş. Sigorta diye gözünüzde büyümesin iki kablo arasında 1 cm uzunluğunda küçük  kalem kapağı gibi bir cam tüp ve bu tüpün içinde de ince bir tel var. Bu tüpleri korumak için plastik bir kap yapmışlar bunun içinde. Tüm olay bu. Ben bu tüpleri çıkartıp iyice sıkılaştırdım daha sonra sıkı bir şekilde yerlerine oturttum ve akü tekrar şarj olmaya başladı. Bugünde bindim ve sürdüm hiç sorun yok. Motoru yeni aldığım için bu olaya çok canım sıkılmıştı başkası da aynı sıkıntıyı yaşamasın diye yazayım dedim Smile

22:44
30 Ekim 2010


admin

Misafir

Bir not da biz ekleyelim: Yojimbo'nun bahsettiği o tüp şeklindeki sigortalardan motoru aldığınız yer yedek 1 tane veriyor. Bunu unutmayın.

02:15
02 Mayıs 2011


efe-elektromekanik

Misafir

Merhaba.. Akü çantalarının içinde bulunan cam sigortalar, elektrikli araçlarda kullanıldıkları yer açısından yanlış seçilmiş malzemelerdir. Bu güçlerdeki dc akımlarda dc otomatik sigortalar kullanılmalıdır fakat yüksek fiyatları yüzünden üreticiler tarafından pek tercih edilmezler. Bunun yerine o sigortanın akü çantasına hiç konmaması çok daha iyi olacaktır. İlk hareketteki serilik ve yokuşta performans kaybı bu sayede bir nebze ortadan kalkar.

Dc otomatik sigorta bulunamıyorsa evlerde ac gerilimde kullanılan c tip (gecikmeli) sigortaların 20 Ah olanlarını, motorun sigorta attığında kolay ulaşılabileceğiniz bi noktasına monte edilip elektrik tesisatında yapılacak değişiklikle yolda kalma problemlerine çözüm bulmakta mümkündür.. 

EFE ELEKTROMEKANİK

TEL: 0 232 461 44 88 

Etiket Yok


Elektrikli Bisiklet Panosu Hakkında

Forum BaşlığıAfrica/Abidjan

En Çok Kaç Üye Bağlandı: 216

Kimler Burada:
1 Misafir

Konu Kullanıcısının Erişim Yetkileri:
1 Misafir

Pano Durumu:

Kategoriler:7
Odalar:29
Konular:173
Mesajlar:601

Üyeler:

95 Üye var
241 Misafir var

Çok Mesaj Atanlar:

torunergil – 18
0M42 – 9
MOTORANKSK – 6
izmirpowerboy – 4
ardanazor – 4
turan64 – 3

Üye Silbilisimler, 0M42, muratmahir23, iyibilgilerimiz, kukner67, Hamit